We wtorek 24 kwietnia 2018 roku w domu prowincjalnym w Aulnay sous Bois współbracia chrystusowcy pracujący we Francji spotkali się na ich kolejnym comiesięcznym dniu skupienia. Był wyjątkowy z racji zakończenia i podsumowania wizytacji kanonicznej prowincji francusko-hiszpańskiej.

Wsród uczestników obecni byli także współbracia z Polski, przełożony generalny ks. Ryszard Głowacki SChr, ekonom generalny ks. Zbigniew Kutnik SChr, ks. Wiesław Wojcik SChr - dyrektor IDE a także członek zarządu prowincji, wiceprowincjał ks. Czesław Piela SChr z Hiszpanii.

Adoracja Najświętszego Sakramentu, możliwość spowiedzi oraz modlitwa przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II o powołania i cześć oddana jego relikwiom rozpoczeły to wspólnotowe skupienie.

W dalszej części spotkania zabrał głos ks. Generał podsumowując czas wizytacji prowincji. Dziękując wszystkim za serdeczne przyjęcie, szczere rozmowy, wyraził swoje uznanie dla współbraci za pełnioną posługę kapłańską wobec Polaków i Kościoła lokalnego. Przełożony Generalny omówił rownież bieżące sprawy i wydarzenia z życia zgromadzenia. Sytuację materialną współnoty zakonnej, czynione prace i remonty przedstawił ekonom generalny. Dziękował przy tym za dotychczasową współpracę w tej materii przełożonym prowincji i współbraciom.

Wspólnotowej, koncelebrowanej Mszy Świętej przewodniczył tegoroczny jubilat ks. Władysław Dobroć SChr z Dunkierki, obchodzący 60 lat kapłaństwa. Radość eucharystyczna przedłużyła się aż po braterski posiłek. Biblijnie, za psalmistą można powtórzyć: «Zobaczcie jak jest dobrze przebywać razem z braćmi» (Ps. 133,1).

na podstawie relacji ks. Ryszarda Fydy SChr


25 kwietnia 2018r. 341 8198 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne