Otrzymaliśmy kolejne informacje dotyczące wizytacji Przełożonego Generalnego w prowincji pw. MB Częstochowskiej. W piątym tygodniu Wielkiego Postu ks. Generał Ryszard Głowacki SChr wizytował hiszpańską część prowincji.

W niedzielę 18 marca przewodniczył  Eucharystii dla Polonii w Walencji, spotkał się z parafianami i ks. Czesławem Pielą SChr, ich duszpasterzem, który jednocześnie pełni obowiązki wiceprowincjała i koordynatora duszpasterstwa polonijnego w całej Hiszpanii. Następnego dnia, w uroczystość św. Józefa, ks. Generał przewodniczył wspólnej modlitwie i spotkał się z ks. Jerzym Sową SChr a także z parafianami w Torrevieja.

Kolejne dni upłynęły na spotkaniach wokół Madrytu. Bazą było Alcala de Henares, albowiem stamtąd, po spotkaniach z miejscową Polonią i duszpasterzem, ks. Adamem Szymczakiem SChr, udawali się oni do Getafe do ks. Andrzeja Sobczyka SChr, który podjął przełożonych w swojej nowej parafii Nuestra Senora de Fatima w Getafe oraz do La Granja de San Ildefonso do ks. Grzegorza Zyguły SChr, który też jest duszpasterzem Polaków w Segowii i okolicy.

Pod koniec tygodnia, w czwartek 22 marca, ks. Generał wraz z towarzyszącym mu prowincjałem ks. Janem Ciągło SChr polecieli na Majorkę, do posługującego tam wśród Polaków i w miejscowym kościele ks. Andrzeja Węgrzyna SChr, natomiast w piątek 23 marca przybyli do Barcelony na spotkanie z ks. Krzysztofem Jaworskim SChr i katalońską Polonią. W sobotę przed Niedzielą Palmową przełożony generalny i prowincjalny powrócili do podparyskiego Aulnay sous Bois. Za miesiąc, podczas następnego dnia skupienia, ma nastąpić podsumowanie odbytej wizytacji.


22 marca 2018r. 230 7286 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne