14 października 2020 r., na zakończenie obchodów roku jubileuszowego stulecia kanonizowania przez papieża Benedykta XV św. Małgorzaty Marii Alacoque – patronki Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa, do kościoła św. Jana Chrzciciela w Stargardzie wprowadzono relikwie „Świętej od Serca Jezusa”.

Relikwie swojej Patronki uroczyście wprowadzili przedstawiciele Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ – wspólnoty, której 25 lecie istnienia w parafii św. Józefa wpisało się w obchody 100. rocznicy kanonizacji Świętej Wizytki z Paray-le-Monial, której Jezus objawił tajemnice swego Najświętszego Serca.

W czasie homilii ks. proboszcz Krzysztof Wąchała SChr cytując słowa Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego SChr, współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej podkreślał: „Trzeba mówić często o Najświętszym Sercu Jezusowym. Wzywajcie wiernych do Jego czci i miłości oraz do przejmowania się Jego uczuciami [...] Wzorem do naśladowania niech będzie nam św. Małgorzata Maria, która sama bezgranicznie miłując to Najświętsze Serce, nie szczędziła heroicznych często ofiar, byle tylko szerzyć Jego królestwo w sercach ludzkich. Pan Jezus polecił Jej, by naśladowała Jego życie, pełne umartwienia, którym żyje w Eucharystii” (I. POSADZY, Cześć Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Serca Jezusowego. 6. List Okrężny, w: I. POSADZY, „Listy Okrężne. Cz. I”, red. B. KOŁODZIEJ, Poznań 1990, s. 25-28).

Duchowym przygotowaniem do uroczystości były „Wieczory przy Sercu Bożym” poprowadzone przez ks. dra Bogusława Kozioła SChr, proboszcza z Dobrzan, który w oparciu o nauczanie Założyciela Towarzystwa Chrystusowego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda ukazywał charakterystyczną cechę Jego duchowości jaką było umiłowanie Serca Bożego.

ks. Krzysztof Wąchała SChr


16 października 2020r. 230 5758 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne