W dniach 20-21 kwietnia 2017 r. odbył się w Warszawie, w sali konferencyjnej UKSW, coroczny zjazd profesorów i historyków Kościoła.

Organizatorami w tym roku byli salezjanie. Tematyka wykładów obejmowała m.in.: Rok 1917 w Rosji i Fatimie; Maryjny charakter ruchu „Solidarność”; Madonny wydziedziczone; Wkład Salezjanów w rozwój kultu Maryi Wspomożycielki wiernych; Wolnomularskie inspiracje polityki wyznaniowej Wielkiego Mistrza Wschodu Polski, Stanisława Kostki Potockiego; Wkład pallotynów w rozwój kultu Miłosierdzia Bożego.

Zwyczajem zjazdów odbyła się sesja wyjazdowa, tym razem do Czerwińska i Zakroczymia. W Czerwińsku, jednym z najstarszych ośrodków kultu religijnego na Mazowszu, mieści się nowicjat salezjanów oraz na nowo zorganizowane Muzeum kard. Augusta Hlonda.

W czasie sesji warszawskiej ks. Bernard Kołodziej SChr został zaproszony do byłego więzienia na ul. Rakowieckiej, na Mokotowie, gdzie powstaje Muzeum Żołnierzy Niezłomnych i Więźniów Politycznych PRL. Mógł tam odwiedzić m. in. cele więzienne w których osadzeni byli więźniowie polityczni, bp Antoni Baraniak i nasz współbrat ks. Rudolf Marszałek SChr oraz miejsca w których wykonywano wyroki śmierci.

ks. prof. dr hab. Bernard Kołodziej SChr


29 kwietnia 2017r. 341 4377 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne