Od kilku lat kolejną rocznicę śmierci naszego Współzałożyciela, Sługi Bożego ojca Ignacego Posadzego, poprzedza wspólna nowennowa modlitwa w intencji jego beatyfikacji.

W tzw. dolnej kaplicy domu głównego, gdzie złożone jest ciało o. Ignacego, zwyczajowo uczestniczą w niej chrystusowcy, szczególnie mieszkańcy domu głównego, siostry misjonarki (których założycielem jest Ojciec Posadzy) oraz przedstawiciele rodziny. Epidemia koronawirusa zakłóca zwyczajowe przeprowadzania wielu inicjatyw i przedsięwzięć. Na szczęście internetowe transmisje pozwalają na zachowanie pandemicznego reżymu i duchowe uczestnictwo wielu w tej modlitwie: na zakonnym kanale YouTube można znaleźć materiały video ze wspólnej modlitwy oraz rozważań osnutych na duchowym dziedzictwie naszego zgromadzenia.

Na internetowej stronie WSD Towarzystwa Chrystusowego znajdziemy migawki z lat poprzednich naszej modlitwy, w której przyzywamy szczególnego wstawiennictwa Założyciela i Współzałożyciela: styczeń 2020 r., kwiecień/maj 2020 r., październik 2020 r., styczeń 2021 r.

Szczególną intencją modlitwy jest prośba o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie do naszej rodziny zakonnej, dlatego zachęcamy do włączenia się w to wołanie: dzień 1, dzień 2, dzień 3, dzień 4, dzień 5, dzień 6, dzień 7, dzień 8, dzień 9.

Ponadto w naszych wspólnotach domowych i parafialnych każdego 17. i 22. dnia miesiąca stajemy do szczególnej modlitwy o wyniesienie do chwały ołtarzy ojców naszego zgromadzenia. W tych dniach, w ostatnim czasie jak pozwalają okoliczności, udajemy się w pielgrzymce do miejsc, gdzie złożone są ich doczesne szczątki.

Zapraszamy zatem do nieustannego pogłębiania ‘znajomości’ z Ojcami naszej zakonnej wspólnoty, zarówno z kard. Augustem Hlondem, jak i o. Ignacym Posadzym: służy ku temu internetowy serwis poświęcony ich osobom oraz patrymonium zgromadzenia (www.patrimonium.chrystusowcy.pl/).

 


10 stycznia 2021r. 230 4972 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne