Parafraza jednego zdania z przywoływanego w czasie grudniowego dnia skupienia listu Kardynała Założyciela do Ojca Współzałożyciela ze stycznia 1939 r.  posłużyła jako tytuł dla zilustrowania naszej ostatniej aktywności w lokalnych mediach Pomorza Zachodniego i Wielkopolski…

W ostatnich dniach i tygodniach dość żywym zainteresowaniem mediów cieszyła się decyzja papieża Franciszka o heroiczności cnót naszego Współzałożyciela, Czcigodnego Sługi Bożego Ojca Ignacego Posadzego SChr. Poza wypowiedzią postulatora, ks. Bogusława Kozioła SChr dla Radia Watykańskiego dla poznańskiego oddziału TVP z krótką charakterystyką Współzałożyciela wystąpił prefekt naszego WSD, ks. Paweł Jasina SChr, a obejrzeć ją można w programie pt. „Z życia Kościoła” emitowanego w TVP3 Poznań (materiał o Ojcu Posadzym znajduje się między 2:50 a 3:40 programu).

Jeszcze większe zainteresowanie mediów (ale nie tylko) zanotowała Żywa Szopka organizowana już po raz dziesiąty w parafii pw. Niepokalanego Poczęcia NMP w Szczecinie Żydowcach, która też była jedyną w całym mieście. Przez cały świąteczny czas przychodzili ludzie, najczęściej rodziny z dziećmi, by chociaż przez chwilę doświadczyć atmosfery tej szczególnej betlejemskiej nocy. W świąteczne dni odbywały się koncerty kolędowe, a całość zwieńczyło wspólne, można powiedzieć rodzinne, ognisko ze śpiewem kolęd i pastorałek przy akordeonowym akompaniamencie ks. Roberta Nalepki SChr, który przybył do Szczecina Żydowiec z duszpasterską, świąteczną pomocą. Przed świętami w szczecińskim oddziale TVP wyemitowano reportaż o przygotowaniach do Żywej Szopki wraz z wypowiedzią proboszcza parafii ks. Jana Dziducha SChr zapraszającego do przyjazdu i przedstawiającego ramowy program. Fotogalerie prezentują, poza stroną parafii, internetowe serwisy szczecińskich dzienników. Oczywiście informację o Żywej Szopce znajdziemy w świątecznej „Kronice” – serwisie informacyjnym TVP3 Szczecin (materiał o Żywej Szopce między 8:30 a 11 minutą programu).

dołączone obrazy są przede wszystkim screenami z przywołanych w informacji programów telewizyjnych


29 grudnia 2022r. 230 1291 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne