W święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, 10 czerwca, ks. Andrzej Szczepaniak SChr - proboszcz Polskiej Parafii pw. Świętego Ducha w Amsterdamie zorganizował coroczną pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej w Potrzebie, na którą przybyli rodacy z wielu miejscowości w Holandii.

Całe wydarzenie, jak to już jest w tradycji rozpoczęła Msza Święta. Połączona była z udzieleniem sakramentu bierzmowania przez ks. bpa Wiesława Lechowicza, Delegata KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Podczas homilii zwrócił on uwagę na macierzyński wymiar Kościoła, w którym dzięki działaniu Ducha Świętego „poczyna się” i „rodzi Jezus”. Zachęcał Polaków, by korzystali z obecności Jezusa w Kościele i starali się o Nim świadczyć.

Wśród zaproszonych gości obecni byli ks. Bogdan Renusz SChr – prowincjał chrystusowców z Niemiec oraz dyrektor Instytutu Duszpasterstwa Emigracyjnego - ks. Wiesław Wójcik SChr. Sakrament bierzmowania przyjęło 15 osób. Po liturgii wyruszyła procesja z kopią obrazu MB Częstochowskiej.

Na zakończenie całego przedsięwzięcia w okolicznym parku odbył się dla wszystkich uczestników piknik parafialny. Organizatorzy zapewnili pyszne smakołyki, zwłaszcza grillowane, domowe, wypieki, polską muzykę, loterię fantową, liczne gry, zabawy i konkursy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych.

 


16 czerwca 2019r. 341 2378 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne