Epidemia koronawirusa, jak już wielokrotnie wspominaliśmy, bardzo mocno rozregulowała kalendarz ważnych parafialnych wydarzeń. Uroczystości pierwszokomunijne, organizowane wiosną (maj-czerwiec) w wielu miejscach były przenoszone na późniejszy czas, głównie na wrzesień bądź przeprowadzane w bardzo kameralny sposób, który, mamy nadzieję, pomoże młodszemu pokoleniu (tych, którzy przyjmowali Pana Jezusa po raz pierwszy) jeszcze bardziej zrozumieć wielkość daru Eucharystii i jeszcze bardziej pokochać Tego, który za nas ofiarował swoje życie i daje Siebie na Pokarm na życie wieczne.

W niedzielę 6 września 2020 r. po dwuletnim przygotowaniu i po przystąpieniu do sakramentu pokuty, dzieci z polskiej wspólnoty w Prowansji: Charlotte, Nadia, Emma, Aleksandra i Amelia przyjęły Pierwszą Komunię Świętą. Uroczystość odbyła się w kościele St Michel w Grimaud a Mszę Świętą celebrował kapelan Polaków w diecezji Fréjus-Toulon ks. Zbigniew Kret SChr.

Podobnie uczyniono z celebracją bierzmowania: w polonijnych ośrodkach w Holandii i Niemczech prowadzonych przez chrystusowców sakramentu w pierwszą wrześniową niedzielę udzielał bp Szymon Stułkowski, biskup pomocniczy archidiecezji poznańskiej (tyt. Tabalty), a w drugą niedzielę września w Aulnay sous Bois – bp Wiesław Lechowicz, delegat KEP ds. Duszpasterstwa Emigracji Polskiej. Natomiast w archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej do udzielania tego sakramentu dla kilkuosobowych grup młodzieży upoważniono proboszczów parafii.


10 września 2020r. 230 1400 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne