Tradycyjnie już w drugi dzień Uroczystości Zesłania Ducha Świętego, który w tym roku przypadł w poniedziałek 5 czerwca 2017, Polska Misja Katolicka w Amsterdamie zorganizowała pielgrzymkę do Sanktuarium Matki Bożej "Ter Nood" (w potrzebie) w Heiloo (między Amsterdamem i Alkmaar).

Jest to miejsce uświęcone wieloletnią tradycją kultu pielgrzymkowego. Nawiedzane jest przez wiernych z Holandii i zagranicy.  

Spotkanie miało charakter modlitewny ale także i polonijny.

Mszy Świętej, sprawowanej przez obecnych polskich duszpasterzy z Meterik, Lunteren, Hoogeveen i Amsterdamu, przewodniczył ks. biskup Juryj Kasabucki z Mińska. Udzielił on zarówno młodzieży, jak i dorosłym sakramentu bierzmowania. Po Mszy św., w procesji z obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej i figurą Pani Fatimskiej uczestnicy przeszli do ołtarza w parku, by tam w modlitwie słowami Litanii Loretańskiej uwielbić Maryję.

Po części liturgicznej odbył się festyn na polanie klasztornej, przy polskich przysmakach z grilla i domowych ciastach. Polska muzyka, gry i zabawy dla dzieci na świeżym powietrzu przy pięknej pogodzie, loteria fantowa, urozmaiciły nam pielgrzymkowe świętowanie.

Ks. Krzysztof Obiedziński SChr


11 czerwca 2017r. 341 7016 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne