Współbracia z prowincji św. Józefa po przeżytej pielgrzymce do Ziemi Świętej (w ramach dziękczynienia za 40 lat istnienia prowincji), w pierwszym tygodniu Wielkiego Postu, od 11 do 15 marca 2019 roku, odbyli w Schönstatt rekolekcje wielkopostne. Konferencje do duszpasterzy polonijnych przybyłych z Holandii, Niemiec, Węgier i Włoch wygłosił ks. Robert Grzybowski - dyrektor Wydziału ds. Nowej Ewangelizacji w diecezji drohiczyńskiej.

W kazaniach i naukach ukazał obraz Maryi jako Pierwszej na drogach wiary, która jest przewodniczką w duchowej wędrówce każdego człowieka, szczególnie kapłana. Ikonę Maryi rekolekcjonista opisał w ośmiu krokach opartych na biblijnych scenach, w których możemy zauważyć Maryję i odczytać naukę, jaką daje wierzącym poprzez swą postawę. Osiem szczebli wiary to: wyraźny znak Bożej obecności - radość z obietnicy Bożej (I), wypełnienie Bożego Słowa -  wycofanie Bożego działania i aktywność człowieka (II), rezygnacja z własnych planów (III), sytuacje życiowych trudności (IV), uznanie straty i wybór ubóstwa (V), przejście od sukcesu do porażki (VI), rozważanie tajemnicy (VII), współcierpienie (VIII).

Rekolekcyjne dni wypełnione były wspólną i osobistą kapłańską modlitwą, adoracją Najświętszego Sakramentu i braterskimi spotkaniami umacniającymi zakonną wspólnotę oraz służbę pełnioną wśród Polonii.

ks. Łukasz Kuczyński SChr

 


14 marca 2019r. 341 10942 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne