Do parafii polonijnej w Atenach, którą prowadzą ojcowie jezuici, w niedzielę 26 maja przybył ks. Wiesław Wójcik SChr - dyrektor Instytutu  Duszpasterstwa Emigracyjnego. Spotkał się tam z prawie tysiącem naszych rodaków. W czasie kilku homilii, wygłoszonych w tym miejscu, szczególną uwagę zwrócił na troskę Kościoła w Polsce o nową falę emigracyjną.

Polakom w Atenach posługuje dwóch jezuitów z prowincji krakowskiej: o. Krystian i o. Stanisław oraz siostry Misjonarki Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej. Kościół  pw. Serca Chrystusa Zbawiciela nawiedzają licznie również w niedzielę polscy turyści i obcokrajowcy.

Szacuje się, że obecnie w Atenach mieszka blisko 12 tys. Polaków, w tym wielu z nich jest bezdomnych. Do polskiej szkoły przy Ambasadzie RP uczęszcza ponad 500 uczniów.  Na Peloponezie, w Nafplio, posługuje nasz współbrat, ks. Jerzy Chorzempa SChr, który odprawia Msze św. dla małych grup z Polski oraz turystów z innych krajów aż w 4 językach. W Grecji posługuje jeszcze 3 księży polskich w Salonikach i na Krecie. 


27 maja 2019r. 341 7240 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne