Pola Lednickie pola to miejsce, gdzie gromadzi się młodzież ze wszystkich zakątków Polski, ale i nie tylko, bo także młodzieży z zagranicy nie jest to miejsce obce.

Na odbywające się w pierwszą sobotę czerwca 2023 r. 27. spotkanie udali się nasi klerycy, ale przybyła też młodzież ze swoimi duszpasterzami – chrystusowcami i siostrami misjonarkami z polonijnych parafii w Niemczech: z Bochum i Essen oraz z Düsseldorf i Kleve. „Idź za Barankiem” tak brzmiało hasło tegorocznego lednickiego zgromadzenia, które prowadziło młodzież najpierw do spotkania, dalej do zawiązania wspólnoty, aż do osobistego wyboru Chrystusa – pójścia za Barankiem Bożym, który gładzi grzech świata, który jest jedynym Odkupicielem człowieka, źródłem życia i wszelkiego szczęścia. Niech ten czas radości, wspólnoty, a także skupienia i modlitwy umocni młodzież do kroczenia za Barankiem w codzienności.
tekst i zdjęcia: s. Justyna Chomka MChR

*    *    *

Natomiast odbywające się w dniach 8-10 czerwca 2023 r. Archidiecezjalne Dni Młodych w Wolinie to nie tylko uczestnictwo młodzieży z zachodniopomorskich parafii chrystusowców, lecz współtworzenie tej imprezy: ks. Sebastian Stawierej SChr, duszpasterz-moderator referatu powołań był odpowiedzialny za kilka punktów programu tego wydarzenia, ks. Tadeusz Kłapkowski SChr, proboszcz z Chociwla poprowadził warsztaty z fotografowania w czasie liturgii, a kl. Piotr W. Gutsche SChr - z tworzenia graffiti.

Nasz powołaniowiec odwiedził również Dni Młodych w Rokitnie.

 


05 czerwca 2023r. 230 3144 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne