Dekretem abpa Franka Leo, pasterza archidiecezji Toronto, z dniem 1 kwietnia 2024 r. nasz Współbrat ks. Marcin Dziliński SChr został ustanowiony proboszczem polonijnej parafii św. Jadwigi Śląskiej w Oshawie, ON, w której duszpasterzował już od ponad dwóch lat. W niedzielę 14 kwietnia 2024 r. odbyła się uroczysta instalacja, tzn. wprowadzenie w posługę proboszcza, z której relację przesyłają parafianie:

Gdyby nie było sakramentu kapłaństwa, nie mielibyśmy Pana wśród nas.
(św. Jan Maria Vianney)

Parafia św. Jadwigi Śląskiej w Oshawie w niedzielę 14 kwietnia 2024 r., w rocznicę Chrztu Polski, przeżywała wspaniałą uroczystość wprowadzenia w posługę proboszcza ks. Marcina Dzilińskiego SChr. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył bp Vincent Nguyễn Mạnh Hiếu, biskup pomocniczy archidiecezji Toronto (tyt. Ammaedara), a koncelebrowali: ks. Jacek Walkiewicz SChr, przełożony Prowincji Północnoamerykańskiej Towarzystwa Chrystusowego, o. Jacek Cydzik CSsR, wiceprzewodniczący Konferencji Polskich Księży na Wschodnią Kanadę i dyrektor Centrali Radia Maryja w Kanadzie oraz proboszczowie z sąsiednich parafii – ks. Waldemar Matusiak SChr, proboszcz Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Scarborough, o. Wojciech Błach OMI, proboszcz z Parafii św. Teresy w Courtice, ks. Marian Sisko, proboszcz z parafii św. Krzyża i Grzegorza Wielkiego w Oshawie. Do wspólnego parafialnego uwielbienia Boga dołączyły również siostry zakonne: s. Michalina Wojnarowicz MChR oraz s. Renata Szawara SSPC i s. Magdalena SSPC. Nie zabrakło licznie przybyłych członków Organizacji i Stowarzyszeń Polonijnych z okręgu Oshawa, jak również grup i wspólnot parafialnych. Po uroczystej Mszy rada parafialna przygotowała świąteczny obiad „Święconkę Parafialną”. Doświadczenie radości, wspólnoty oraz tego, że możemy być razem i wzrastać na drodze wiary i poznawać Pana przy wspólnym stole udzieliły się wszystkim uczestnikom.

Bądź uwielbiony Panie za świadectwo Twoich kapłanów. Bądź uwielbiony Panie za świadectwo naszego proboszcza, księdza Marcina Dzilińskiego SChr. Bądź uwielbiony Panie za wszystkie łaski i dobrodziejstwa, które spłynęły i będą spływać na nas przez jego słowa, jego ręce i jego przykład.

Święta Jadwigo Śląska, módl się za nami!

parafianie z Oshawy
fotografie: ks. Marcin Dziliński SChr

więcej zdjęć na stronie www parafii...

*    *    *

 

Tymczasem w parafii w Szczecinie Podjuchach w kolejne niedziele Wielkanocy miały miejsce wielkie wydarzenia: pobłogosławienie nowej chrzcielnicy oraz złoty jubileusz życia zakonnego zakrystianki, s. Joanny Mieczkowskiej MChR.

 


16 kwietnia 230 4904 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne