W ostatnią niedzielę roku liturgicznego, 26 listopada, w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, w święto tytularne Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej i Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla, Przełożony Generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Ryszard Głowacki w parafii Wimbledon - Putney zakończył kanoniczną wizytację wszystkich placówek Towarzystwa na Wyspach Brytyjskich.

Przewodniczył również uroczystej Eucharystii o godz. 18 i sprawował ją w intencji posługujących tam chrystusowców oraz wszystkich parafian. Wśród koncelebransów znaleźli się: prowincjał ks. Wojciech Świątkowski SChr, proboszcz parafii ks. Jerzy Prucnal SChr a także zgromadzeni współbracia. Bezpośrednio po Mszy św. w sali parafialnej odbyło się spotkanie Przełożonego Generalnego z parafianami i zaproszonymi gośćmi.

Ks. Generał był obecny również na Mszach św. w kościele pw. św. Jana Ewangelisty w Putney o godz. 10.00 i 11.30 oraz w kościele pw. Chrystusa Króla w Wimbledon o godz. 12.45.

Podsumowaniem pobytu Przełożonego Generalnego w Wielkiej Brytanii i Irlandii był dzień skupienia, który odbył się 28 listopada w parafii św. Franciszka Salezego w Hampton Hill.


05 grudnia 2017r. 341 9624 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne