W duchowej łączności z rodakami zgromadzonymi na XXXV Jasnogórskiej Nocy Czuwania w intencji Polonii i jej duszpasterzy odbyła się modlitwa w kościele św. Władysława w Chicago w piątek, 16 października 2020 roku.

Księża Chrystusowcy, Siostry Misjonarki Chrystusa Króla oraz Polonia z chicagowskich parafii ofiarowali trud trwania na modlitwie szczególnie jako prośbę o uzdrowienie ze zranień spowodowanych życiem na emigracji. W modlitwie proszono również o ustanie pandemii koronawirusa, o zdrowie dla zakażonych oraz o siłę dla personelu medycznego.

Czuwanie rozpoczęło się adoracją Najświętszego Sakramentu w ciszy oraz modlitwą różańcową prowadzoną przez Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił Wiceprowincjał księży i braci Chrystusowców w Ameryce Północnej – ks. Andrzej Totzke SChr. Po Mszy kontynuowano adorację Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie: adoracja była połączona z prośbą o uzdrowienie z tak licznych zranień w życiu Polaków żyjących na emigracji. Kulminacją czuwania był udział w Apelu Jasnogórskim, który poprowadzili delegatka Matki Generalnej Sióstr Misjonarki Chrystusa Króla na Amerykę Północną s. Katarzyna Zaremba MChR oraz ks. Wiceprowincjał.

Wśród uczestników czuwania był obecny Wicekonsul Rzeczypospolitej Polskiej w Chicago pan Piotr Semeniuk wraz z małżonką. Diakonię muzyczną sprawowały zespoły „Misericordia” z parafii Miłosierdzia Bożego w Lombard oraz zespół „Gloria” z parafii św. Władysława Chicago.

(informacja i zdjęcia za:
http://tchr.us/czuwanie-za-polonie-na-chicagowskim-wladyslawowie?fbclid=IwAR3JHwn1icbCIPLlOn_9lCcYfxzLo_RyErtyrSVjx_FxhnhU64nMy7duqxg)


19 października 2020r. 230 3953 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne