16 października w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia odbyło się spotkanie modlitewne w intencji Polaków rozsianych po całym świecie. Każdego roku Chrystusowcy wraz z Siostrami Misjonarkami Chrystusa Króla spotykają się na nocnym czuwaniu na Jasnej Górze. Pielgrzymi, którzy przybywają do Pani Jasnogórskiej pochodzą nie tylko z Polski ale także i innych państw, aby modlić się za Polaków, Polonię i posługujących im duszpastersko na całym świecie. Grupy parafialne, seminarium, nowicjat, animują modlitwę wraz ze swoimi opiekunami.

Ponieważ dla wielu naszych rodaków, zwłaszcza tych, których od Jasnej Góry dzieli ogromna odległość, czy nawet ocean, postanowili wraz z swymi duszpasterzami takie czuwania zorganizować we własnych wspólnotach. Tak też się stało między innymi w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Lombard.

Czuwanie rozpoczęło się nabożeństwem różańcowym prowadzonym przez wspólnotę żywego różańca dzieci, żywy różaniec rodziców modlących się za dzieci, zespół dziecięcy Boże Perełki oraz inne dzieci z parafii. Wieczorem miała miejsce Eucharystia pod przewodnictwem proboszcza ks. Mirosława Stępnia SChr a homilię wygłosił ks. Piotr Nowacki SChr. We Mszy Świętej wzięli udział także ks. Bogdan Molenda SChr – ekonom prowincji, ks. Piotr Janas SChr reprezentujący parafię pw. Trójcy Świętej w Chicago a także miejscowi wikariusze: ks. Tomasz Pietrzak SChr i ks. Krzysztof Janicki SChr.

Posługę muzyczną zapewnił podczas liturgii zespół Misericordia. Po Eucharystii członkowie zespołu wraz z przedstawicielami duszpasterstwa młodzieży poprowadzili Koronkę do Bożego Miłosierdzia a także przygotowanie do Apelu Jasnogórskiego. To nim właśnie zakończyło się tegoroczne czuwanie w intencji Polonii i jej duszpasterzy.

To wydarzenie, wpisane od lat w program duszpasterski parafii w Lombard, jest także formą wdzięczności i modlitwy za tych, którzy udają się na nocne czuwanie do kaplicy Czarnej Madonny, ale też tych członków rodzin, którzy doświadczeni są rozłąką emigracyjną.

ks. Krzysztof Janicki SChr


18 października 2019r. 341 5425 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne