Jak co roku w jedną z jesiennych nocy u stóp Ikony Jasnogórskiej gromadzimy się na szczególnej modlitwie w intencji Polonii świata, w intencji tych, którzy służą jej duszpasterską opieką i pomocą, w intencji osób i rodzin doświadczających emigracyjnej rozłąki.

Ta wspólna modlitwa braci i kapłanów, nowicjuszy i kleryków z Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej oraz Sióstr Misjonarek Chrystusa Króla dla Polonii Zagranicznej wraz z przybyłymi pielgrzymami z parafii w Polsce i zagranicą odbędzie się w noc 15/16 października 2021 r. w naszym Narodowym Sanktuarium na Jasnej Górze.

Motto tegorocznej Nocy Czuwania Być katolikiem w sercu stanowi jedynie fragment jednego zdania wyjętego z listu pasterskiego „O życie katolickie na Śląsku” na Wielki Post 1924 roku (Katowice, 1 marca 1924 r.), które przypomina, że swojej wiary nie można zawiesić z jakiegokolwiek powodu czy okoliczności: pierwszy administrator apostolski Górnego Śląska napominał, iż katolik powinien być katolikiem w sercu, w kościele, na ulicy, w towarzystwie, przy pracy, wszędzie i zawsze. Przywołując te słowa chcemy prosić Maryję, by uczyła nas oraz wszystkich Polaków w kraju i na emigracji, którzy przyznają się do katolickiej wiary, zawsze i wszędzie Bogu odpowiadać TAK na Jego wezwania i plany.

Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tej wspólnej, szczególnej modlitwie oraz do przesyłania modlitewnych intencji.


20 sierpnia 2021r. 230 4708 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne