W poniedziałek, 4 czerwca 2018 roku, chrystusowcy pracujący na terenie Włoch, przeżywali pod kierunkiem prowincjała ks. Edmunda Druza SChr, swój przedwakacyjny dzień skupienia.

Odbył się w rzymskim kościele św. Stanisława B.M. przy via delle Botteghe Oscure.

Po wspólnym odmówieniu koronki do Bożego Miłosierdzia i modlitwie osobistej przed Najświętszym Sakramentem, uczestnicy wysłuchali konferencji ascetycznej, która wpisywała się w hasło obecnego roku duszpasterskiego. Jej tematem była Osoba i działanie Ducha Świętego. Punktem kulminacyjnym było wspólne przeżywanie Mszy Świętej. Następnie współbracia zapoznali się z aktualnymi sprawami prowincji oraz całego zgromadzenia. Ostatnim akordem czerwcowego dnia skupienia była wspólna kolacja.

Dzień później, zgromadzeni współbracia świętowali 55 rocznicę przyjęcia święceń prezbiteratu przez ks. Mariana Burniaka SChr, seniora włoskiej wspólnoty chrystusowców. Uroczystej Mszy Świętej w południe, w kaplicy Domu Zakonnego w Genzano di Roma, przewodniczył Jubilat, a okolicznościową homilię wygłosił ksiądz prowincjał. Oprócz chrystusowców, w uroczystości wzięły udział także siostry sercanki. Jubilat na koniec podziękował, w prostych, ale przejmujących słowach, Bogu i ludziom za dobro, którego doświadczył w całym swoim życiu. Po liturgii, podczas agapy, uczestnicy mieli okazję do podzielenia się swoimi wspomnieniami z rozmaitych spotkań z dostojnym jubilatem na przestrzeni kapłańskiego życia.

ks. Łukasz Kuczyński SChr


06 czerwca 2018r. 341 5193 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne