Kapłaństwo, to wielka tajemnica, przed którą ksiądz Jan Kałuża SChr stanął pięćdziesiąt lat temu, a w niedzielę 5 grudnia 2021 r. wraz ze wspólnotą polonijną z Aulnay sous Bois obchodził ten piękny jubileusz. Była to uroczystość tym bardziej piękna i wzruszająca, że ksiądz Jan był w tym samym miejscu, gdzie przed laty posłał go Pan, gdyż właśnie tutaj przez wiele lat sprawował funkcję proboszcza. Stał się jednym z tych kapłanów, dzięki którym miejscowa wspólnota polonijna może istnieć i rozwijać się. Wiele się od tego czasu zmieniło: inni ludzie, inne wyzwania i możliwości, ale nie byłoby tego wszystkiego teraz, gdyby nie dziesięcioletnia posługa księdza Jana, którą pełnił w latach 1988-1998 w Aulnay sous Bois i w Le Blanc-Mesnil.

Dostojny Jubilat celebrował Mszę Świętą razem z obecnym duszpasterzem, ks. Jarosławem Kochem SChr, podczas której ks. Proboszcz, przedstawiciele Duszpasterskiej Rady Parafialnej, ministranci i młodzież ze Szkoły Polskiej z Aulnay sous Bois (u której źródeł stał właśnie Jubilat) wraz z rodzicami dziękowali Czcigodnemu Jubilatowi za tamte lata posługi kapłańskiej, za wszystko, co wniósł w rozwój naszej wspólnoty i w serca parafian, oraz za wszystkie lata wytrwałej służby Bogu i Polonii na francuskiej ziemi. Jednocześnie z podziękowaniami wybrzmiały słowa życzeń: „Życzymy Księdzu Janowi wielu łask Bożych. Niech Pan obdarza Go zdrowiem, mocą i siłą, a Maryja otacza swoją matczyną opieką. Niech dobry Bóg nadal umacnia i obdarza pełnią swoich darów w dalszej posłudze kapłańskiej”.

Po zakończonej Liturgii Ksiądz Jan spotkał się z osobami, które znały go z tamtych lat. Były to spotkania i rozmowy pełne wzruszeń, emocji i wspomnień.

Kapłański jubileusz stał się również wspaniałą okazją do modlitwy w intencji nowych powołań, także z naszej wspólnoty parafialnej: Panu Bogu powierzaliśmy szczególnie naszych ministrantów, spośród których kolejnych osiemnastu zostało uroczyście włączonych do Liturgicznej Służby Ołtarza, składając przysięgę ministranta.

E. Noster
zdjęcia: Z. Adamek


07 grudnia 2021r. 230 5618 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne