Współbracia wyświęceni w 1991 roku, z racji jubileuszu 30-lecia kapłaństwa, spotkali się w gościnnej parafii pw. Chrystusa Króla w Gosławiu, gdzie proboszczem jest ks. Ryszard Czajka SChr, jeden z perłowych Jubilatów.

Przybyło jedenastu Współbraci z Polski i zagranicy, pośród nich Bracia Pocieszyciele, którzy ongiś odbywali studia filozoficzno-teologiczne w naszym zakonnym seminarium. Wspólne spotkanie rozpoczęło się nabożeństwem majowym i uroczystą Mszą Świętą, której przewodniczył i okolicznościową homilię wygłosił ks. Bogusław Burgat SChr, wikariusz generalny zgromadzenia (który święcenia kapłańskie przyjął rok wcześniej od Jubilatów). Po liturgii i życzeniach, również od przedstawicieli lokalnej wspólnoty, można było porozmawiać z obecnymi na Eucharystii parafianami, albowiem piękna pogoda do tego bardzo zachęcała. Radość wspólnego kursowego zjazdu kontynuowano na plebanii, gdzie wspomnień i dzielenia się tym, czym żyjemy w różnych miejscach świata na co dzień nie było końca.

Dziękujemy ks. Proboszczowi Ryszardowi i parafianom z parafii Chrystusa Króla w Gosławiu za dekorację świątyni, życzenia i gościnne przyjęcie! I zachęcamy innych do organizowania takich spotkań, nie tylko z racji takiego czy innego Jubileuszu! W ten sposób będziemy realizować testament Założyciela zawarty w zdaniu «Ut unum sitis».

ks. Leszek Kryża SChr


13 maja 2021r. 230 3668 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne