W dniach 27-31 stycznia 2018 r. w zakopiańskim domu zgromadzenia Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi odbywał się formacyjno-rekreacyjny zjazd braci juniorystów Towarzystwa Chrystusowego.

Do Zakopanego przybyliśmy, gdy rozpoczynał się drużynowy konkurs Pucharu Świata w skokach narciarskich i mogliśmy poczuć atmosferę wielkiego sportowego święta, które co roku odbywa się w stolicy Tatr (pod Wielką Krokwią kibicowaliśmy w niedzielę w czasie konkursu indywidualnego). Naszemu spotkaniu, podczas którego chcieliśmy się jeszcze lepiej poznać i pogłębić naszą braterską więź, towarzyszyła codzienna modlitwa oraz inne praktyki pobożnościowe zapisane w naszych Ustawach. Każdy dzień rozpoczynaliśmy Mszą Świętą a po śniadaniu udawaliśmy się wspólnie w wyznaczone miejsca: skocznia narciarska, sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, kaplica Matki Bożej Jaworzyńskiej Królowej Tatr, narciarskie stoki, gdzie mieliśmy okazję pojeździć na nartach oraz gorące źródła, w których kąpaliśmy się i doskonaliliśmy umiejętności pływackie. W drodze powrotnej do Poznania (i innych domów, w których posługujemy) wstąpiliśmy do Bazyliki Mniejszej Ofiarowania NMP w Wadowicach. Tam nasz Współbrat, ks. Tomasz Porzycki TChr, przybliżał historię kościoła, w którym został ochrzczony Karol Wojtyła (św. Jan Paweł II, papież).
Te wspólnie spędzone kilka dni obfitowały w piękne i gorące przeżycia i wrażenia. Wyrażamy nasze najserdeczniejsze podziękowania siostrom Wspólnej Pracy za bardzo miłą gościnę i gorącą modlitwę w te zimne dni. Dziękujemy przede wszystkim naszemu opiekunowi, ks. Robertowi Nalepce TChr, za zorganizowanie tego spotkania, które będziemy długo bardzo mile wspominali.
br. Sławomir Szymański TChr


01 lutego 2018r. 230 7412 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne