Czterech braci zakonnych na ślubach czasowych wyruszyło ze swoim opiekunem ks. dr. Markiem Grygielem SChr i ks. Marcinem Stefanikiem SChr na wyjazd formacyjny, który trwał od 20-23 lutego 2020 roku. Bracia pierwszego dnia udali się do Torunia, gdzie w Kościele NMP Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II spotkali się z kustoszem Sanktuarium. Rozmowa dotyczyła powołań i formacji braci w kontekście posługi w duszpasterstwie i ich roli we współczesnym życiu zakonnym. Ojciec Andrzej Laskosz CSsR przybliżył historię powstania i rozwoju tego miejsca. Był to dzień poświęcony szczególnie modlitwom o powołania zakonne do naszej wspólnoty.

Następnego dnia chrystusowcy przyjechali na ziemię warmińsko-mazurską, gdzie mieli okazję zwiedzić Olsztyn. Ostatecznie uczestnicy wyjazdu zatrzymali się w Archidiecezjalnym Ośrodku Charytatywnym CARITAS Archidiecezji Warmińskiej w Rybakach. A stąd już było bardzo blisko do lokalnego Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie, gdzie miały miejsce objawienia maryjne. Są one zresztą jedynymi zatwierdzonymi przez Kościół jako autentyczne w Polsce. Tutaj odbył się także dzień skupienia. Wieczorem wspólnota spotkała się z duszpasterzem jednej z olsztyńskich parafii.

Wracając już do Poznania, przy kościele pw. św. Bartłomieja w Szadłowicach, w miejscowości, w której narodził się o. Ignacy Posadzy, organizator naszego zgromadzenia, pomodliliśmy się w intencji jego beatyfikacji.

Każdy dzień, oprócz praktyk zakonnych, w punkcie programu również uwzględniał czas, kiedy bracia mogli wysłuchać konferencji bądź podzielić się swoimi spostrzeżeniami na temat rozumienia ustaw czy praktykowania życia zakonnego.


23 lutego 2020r. 341 4243 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne