Stało się już tradycją, że okres wakacyjny jest czasem zmian duszpasterzy: jedni odchodzą, inni przychodzą… Bywa też tak, że te zmiany dokonywane są nieco wcześniej, bo z początkiem czerwca.

W ostatnią niedzielę maja w sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie dziękowano za dziewięcioletnią posługę kustosza sanktuarium i proboszcza parafii, ks. Jarosława Staszewskiego SChr, który w ostatnim czasie podjął się zadania odnowienia wnętrza świątyni (efekty można podziwiać w parafialnej fotogalerii w internecie), a sam ustępujący kustosz przez internetowe kanały pozostawił garść refleksji. Dziękowano również ks. Andrzejowi Łysemu SChr za dwuletnie posługiwanie jako duszpasterza środowisk akademickich miasta Szczecina, który niebawem podejmie posługę w swojej ojczyźnie – w stolicy Białorusi. Krótki reportaż z tej uroczystości, a także rozmowę z naszymi Współbraćmi znajdziemy w portalu Radia Szczecin. Natomiast ceremonia liturgicznej instalacji ks. Karola Kozłowskiego SChr, nowego proboszcza parafii i kustosza sanktuarium nastąpiła w kolejną niedzielę – w uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Ks. Andrzej w połowie czerwca 2022 r. podjął nowe obowiązki w naszej parafii w Mińsku.

Tymczasem w Domu Głównym w Poznaniu w środę 1 czerwca 2022 r. odbyło się oficjalne i liturgiczne wprowadzenie w urząd przełożonego domu ks. Ryszarda Szymanika SChr, który po kolejnych piętnastu latach duszpasterskiej pracy na Pomorzu Zachodnim powraca do Poznania (wcześniej w latach 2001-2007 był rektorem naszego Wyższego Seminarium Duchownego).

Ów czas podziękowań, pożegnań, zmian duszpasterskich rozpoczął się również na placówkach emigracyjnych: w ostatnią niedzielę maja dziękowano ks. Mariuszowi Lisowi SChr za czteroletnią posługę na chicagowskim Trójcowie. Ostatnia niedziela czerwca to już ‘wysyp’ pożegnań i podziękowań za ofiarną duszpasterską pracę: w serwisach www parafii i na ich kontach społecznościowych odnajdujemy fotorelacje ze Szczecina Zdrojów, Poznania Umultowa, Chociwla, Stargardu.

fotografie z Poznania: kl. Patryk Jaroszek SChr


01 czerwca 2022r. 230 1650 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne