Po trzech latach przerwy spowodowanej pandemią COVID-19 powróciliśmy do wakacyjnych spotkań chrystusowców z różnych części świata:

Nasz Dom Główny w Poznaniu zaczął ‘zapełniać się’ Współbraćmi ze Wschodu i Zachodu, z Północy i Południa już w piątek 22 lipca 2022 r., by w dniu imienin ks. Krzysztofa Olejnika SChr, naszego przełożonego generalnego (w poniedziałek 25 lipca) na wspólnej celebracji Eucharystii a następnie braterskiej agapy obecni byli chrystusowcy niemalże z każdej części świata. Nazajutrz, we wtorek 26 lipca, wspólnotowe spotkanie przeniosło się domu chrystusowca-seniora w Puszczykowie. W tych dniach nie brakowało wspólnotowej modlitwy brewiarzowej oraz tej z zakonnych modlitewników; nie zabrakło też modlitwy przy grobach Współbraci na miejscowym cmentarzu parafialnym, a podczas wieczornej Mszy Świętej razem z br. Bogdanem Bartoniem SChr (a także z kapłanami – jego Współbraćmi z 59 Batalionu Bożej Podchorążówki, jak zwykł określać kolejne nowicjaty Współzałożyciel ojciec Ignacy Posadzy) dziękowaliśmy za ich 25 lat życia zakonnego w Towarzystwie Chrystusowym. Radość spotkania dopełniło wspólne grillowanie w puszczykowskich ogrodach.

Trzeba stwierdzić, że rzeczywiście znów poczuliśmy jak cennym skarbem jest zakonna wspólnota; odczuliśmy, że mimo wszystko między nami nie ma dali i że mamy głębokie pragnienie realizacji testamentu naszego Założyciela, Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda oraz misji zgromadzenia, do którego wezwał nas Pan Bóg, bowiem takie braterskie spotkania pozwalają poznawać całą różnorodność naszej posługi, jej blaski i radości, lecz także cienie i trudy. A to przynagla do jeszcze gorliwszej modlitwy, byśmy z ufnością i odwagą szli poszukiwać i odnajdywać polskie dusze wychodźcze oraz przyprowadzać je do Chrystusa – jedynego i prawdziwego źródła wszelkiego dobra i szczęścia.

Nasze wspólnotowe spotkanie odwiedziła ekipa telewizyjna: stało się to okazją do krótkiej prezentacji zgromadzenia i jego misji, a także tego, czym na co dzień żyjemy. Przygotowany reportaż wyemitowano między 13 a 16 minutą głównego wydania „Teleskopu” – serwisu informacyjnego poznańskiego oddziału TVP.

fotografie: br. Krystian Zarosa SChr

 

 


26 lipca 2022r. 230 3465 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne