W odpowiedzi na apele papieża Franciszka, by modlić się w intencji pokoju na świecie w naszych domach i wspólnotach podejmujemy różne inicjatywy.

W wiele z nich zaangażowany jest ks. Leszek Kryża SChr z racji swojej posługi w Zespole Pomocy Kościołowi na Wschodzie. W styczniu 2022 r. modlono się o pokój w Kazachstanie i na Ukrainie. Szczególnym dniem takiej modlitwy i postu stała się środa 26 stycznia 2022 r.: ks. Leszek sprawował w tej intencji Mszę Świętą w archikatedrze warszawskiej, po której jej uczestnicy kontynuowali modlitwę przy grobie bł. Stefana Wyszyńskiego.

*    *    *

Intencja o zachowanie pokoju towarzyszyła również dorocznemu spotkaniu modlitewnemu w Sycowie w niedzielę 30 stycznia 2022 r. połączonemu z charytatywnym koncertem na rzecz pomocy naszym Rodakom na Wschodzie. Kulminacyjnym momentem była koncelebrowana Eucharystia pod przewodnictwem bpa Łukasza Buzuna OSPPE, biskupa pomocniczego diecezji kaliskiej (tyt. Chusiry), z kazaniem ks. Romana Twaroga SChr, naszego Współbrata i proboszcza katedry w Kamieńcu Podolskim, który przypomniał w nim m.in, że „nie zbudujemy pokoju wielkimi negocjacjami. Pokój jest najcenniejszym darem, jakiego udziela nam Zmartwychwstały Chrystus”. Mszę Świętą koncelebrowali ponadto bp Maksymilian Leon Dubrawski OFM, ordynariusz diecezji kamienieckiej (który pod koniec liturgii zwrócił się z gorącym apelem o modlitwę w intencji pokoju, by nie było wojny i rozlewu krwi) oraz ks. Leszek Kryża SChr, Dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie i transmitowała ją TVP Polonia.

(ta część informacji na podstawie portalu internetowego Radia Rodzina z Kalisza)

*    *    *

Dodajmy, że nasi Współbracia z domu zakonnego spod warszawskich Łomianek 22. dnia każdego miesiąca uczestniczą w modlitwie w intencji beatyfikacji Założyciela przy jego grobie w archikatedrze warszawskiej, co ks. Leszek stara się dokumentować w mediach społecznościowych. W tychże mediach możemy ponadto odnaleźć inne aspekty duszpasterskiej działalności Współbrata, jakim jest chociażby dzielenie się refleksjami wokół słów Biblii, które od już niemalże 30 lat goszczą w programie radiowej „Dwójki”. Zarówno zaangażowanie ks. Kryży we wspomniane audycje biblijne oraz podjęta z początkiem stycznia 2022 r. praca w radiu Maryja przez ks. Mariusza T. Sokołowskiego SChr, innego chrystusowca, który niedawno powrócił z duszpasterskiej posługi w Australii wpisują się w wielorakie nasze zaangażowanie medialne, o którym pozwoliliśmy sobie napomknąć w naszym zakonnym kalendarium w połowie 2021 r.

Wszelakie nasze działania duszpasterskie polecamy modlitwie drogich Przyjaciół i Czytelników naszego kalendarium…

 


27 stycznia 2022r. 230 3613 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne