W sobotę 20 marca 2021 roku w Domu Głównym o godz. 7 została odprawiona Msza Święta pogrzebowa w intencji zmarłego Współbrata śp. ks. Stanisława Rakieja, duszpasterza polonijnego w USA. Współbracia Domu Głównego i Seminarium ze względu na obostrzenia pandemiczne nie mogli wziąć udziału w uroczystościach pogrzebowych w rodzinnej miejscowości zmarłego w Płotach.

Eucharystii z udziałem księży, braci i kleryków przewodniczył i homilię żałobną wygłosił kolega kursowy zmarłego ks. Stanisława – ks. prof. Bernard Kołodziej. Opierając się na czytaniach z dnia przypomniał wszystkim, że „jedynie Pan jest sprawiedliwym sędzią, a osąd nie należy do człowieka”.  Jak czytamy u proroka Jeremiasza, jedynie Bóg jest sprawiedliwy, który przenika serca i sumienia. Kaznodzieja dodał, że każdy chrystusowiec jest prorokiem dla wszystkich tych, do których został posłany. Podobnie jak Jezus, z dzisiejszej Ewangelii, może się spotkać w swojej pracy z krytyką posłannictwa i działalności w imię tak zwanych partykularnych interesów określonych grup społecznych. Ks. prof. Kołodziej przedstawił również kilka wspomnień z życia nowicjackiego, kleryckiego i kapłańskiego swojego kursu. Wspomniał, że był to ostatni rocznik za czasów generalatu Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego SChr, który osobiście co miesiąc przekazywał najważniejsze wskazania dla formowania życia zakonnego i kapłańskiego, mające się ostatecznie wyrażać w służbie drugiemu człowiekowi.

Dzisiejsze uroczystości w Domu Głównym są wyrazem duchowej łączności z rodziną zmarłego śp. ks. Stanisława, parafią w Płotach i wszystkimi obecnymi na uroczystościach pogrzebowych.

W modlitwie łączył się również współbrat kursowy zmarłego, ks. Roman Werner z Anglii.

fot. br. Sławomir Szymański SChr


ponad 2 tygodnie temu, 2021-03-20 341 724 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne