W miniony czwartek w Sanktuarium NSPJ w Szczecinie rozpoczął się czas czternastodniowej modlitwy o pokój na świecie, bo przez dwa tygodnie przebywa tam niezwykły ołtarz - jeden z dwunastu, które staną w różnych miejscach świata, aby w nich trwała wieczysta adoracja w intencji pokoju. Ołtarz stanął pod obrazem Matki Boskiej Ostrobramskiej i na dwa tygodnie zastąpił kaplicę wieczystej adoracji. Docelowo ołtarz jest przeznaczony do bazyliki Matki Bożej Królowej Pokoju na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce. W czwartek po Mszy św. o 12.00 ks. Arcybiskup Metropolita Andrzej Dzięga uroczyście rozpoczął adorację Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

Ołtarz jest wykonany w pracowni znanego gdańskiego artysty Mariusza Drapikowskiego, przeznaczony do bazyliki Matki Bożej Królowej Pokoju w Jamusukro, stolicy Wybrzeża Kości Słoniowej. Według zamysłu Autora, ołtarz jest jednym z dwunastu ołtarzy, przeznaczonych do różnych miejsc świata, gdzie ma trwać ustawiczna modlitwa o pokój. Pierwszy został wykonany do Jerozolimy, drugi do Kazachstanu. Ten jest trzeci. Każdy z ołtarzy wędruje najpierw do Rzymu. Pobłogosławiony przez papieża wraca do Polski i pielgrzymuje, służąc jako przenośna kaplica wieczystej adoracji Najświętszego Sakramentu. Ołtarz przeznaczony do Jamusukro jest obecnie na Jasnej Górze. Będzie jeszcze w Gdańsku, Wrocławiu i właśnie w Szczecinie. To wyjątkowe wyróżnienie dla naszego Sanktuarium, ale także okazja aby zapoznać się z ideą 12 miejsc, w których będzie trwała wieczysta adoracja Eucharystii.

W firmie Drapikowski Studio powstał przeznaczony do Sanktuarium relikwiarz św. Małgorzaty Marii Alacoque, a aktualnie powstaje nowe tabernakulum.

ks. Krzysztof Wąchała SChr

Galeria

Plakat


16 listopada 2014r. 3530 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne