W niedzielę, 12 czerwca, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego, 50-lecie kapłaństwa świętował w Domu Głównym Towarzystwa w Poznaniu nasz współbrat ks. Alojzy Klein. Uroczysta Msza Święta jubileuszowa pod przewodnictwem ks. Alojzego rozpoczęła się o godz. 10.30 w kaplicy Domu Głównego i seminarium. Koncelebrowało ją kilkunastu chrystusowców zamieszkujących w Domu Głównym i przybyłych z domu zakonnego w Puszczykowie. Obok braci zakonnych i kleryków w Eucharystii uczestniczyli przyjaciele i dobroczyńcy Towarzystwa, którzy w każdą drugą niedzielę miesiąca gromadzą się w naszym domu na Eucharystii.

Homilię wygłosił wikariusz generalny Towarzystwa ks. Krzysztof Grzelak. Ukazując działanie Ducha Świętego w Kościele i w sercach ludzi przypomniał także najważniejsze wydarzenia z kapłańskiego życia ks. Jubilata. Ks. Wikariusz przewodniczył także obrzędom jubileuszowym. Odmówił specjalne błogosławieństwo nad Jubilatem i wręczył mu pobłogosławiony krzyż oraz pamiątkowy „pastorał”, a na końcu Eucharystii także specjalne papieskie błogosławieństwo. Zdjęcia tutaj.

Z Brazylii nadeszło podziękowanie dla Czcigodnego Jubilata za jego pracę w tym kraju. Mozna je przeczytać tutaj.

Ks. Alojzy Klein (ur. 18.01.1931 r.) przyjął świecenia kapłańskie 17 czerwca 1961 r. w kaplicy seminaryjnej Towarzystwa Chrystusowego w Poznaniu przez posługę ks. abpa Antoniego Baraniaka. Po święceniach 5 lat pracował w parafiach Towarzystwa na Pomorzu Zachodnim, a następnie wyjechał do pracy wśród Polonii w Brazylii, gdzie spędził 21 lat. Z kolei wrócił do Europy i przez następne 23 lata życia posługiwał w Niemczech. Rok temu powrócił do Polski.

Na obrazku jubileuszowym ks. Alojzy napisał słowa z listu św. Pawła: „Pracowałem… nie ja… lecz łaska Boża ze mną” (1Kor 15,10). Powierzamy jego dalsze kapłańskie życie i posługiwanie Chrystusowi – Dobremu Pasterzowi.


12 czerwca 2011r. 2345 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2022 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne