W dniach 11-12 czerwca w Laxton Hall (Anglia) miało miejsce spotkanie formacyjne w ramach I Kongresu Liturgicznej Służby Ołtarza „Służyć Panu z radością”. Zgromadziło ono 46 ministrantów i ministrantek z parafii prowadzonych przez księży chrystusowców: London – Ilford, London – Putney, Northwich, Peterborough. Organizatorem spotkania był ks. Roman Kossakowski SChr, któremu pomagali: ks. Michał Kłos SChr, kl. Jarosław Koch SChr, p. Joanna Wójcicka oraz p. Paweł Dejewski.

Kongres rozpoczęła Msza św., której przewodniczył ks. prałat Stefan Wylężek – rektor PMK w Anglii i Walii w asyście księży: Krzysztofa Tyliszczaka SChr, ks. Romana Kossakowskiego SChr, ks. Artura Stelmacha SChr i ks. Michała Kłosa SChr. W drugim dniu Kongresu uczestnicy włączyli się czynnie w uroczystości Zesłania Ducha Świętego organizowane przez Polską Misję Katolicką w Anglii i Walii.

W programie przewidziano czas na przybliżenie treści liturgicznych, ćwiczenia emisji głosu, a także na wspólną integracyjną zabawę przy ognisku. Warsztaty skoncentrowane były szczególnie na tematyce gestów i postaw w liturgii. Stanowiły również pierwszy etap przygotowania do pełnienia funkcji kantora i lektora oraz umożliwiły głębszą integrację dzieci i młodzieży z naszych parafii. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a także zostali zaproszeni na kolejne spotkania – wyjazd do Polski (Ochotnica Dolna k/ Szczawnicy) w ramach akcji „Wakacje z Panem Bogiem” oraz jesienny zjazd LSO.


24 czerwca 2011r. 1335 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne