W sobotę, 25 czerwca w ośrodku Polskiej Misji Katolickiej "Concordia" w Herdorf-Dermbach (Niemcy) odbyło się IX Polonijne Spotkanie Młodych, stanowiące swoiste przygotowanie do tegorocznego Światowego Dnia Młodych. Jak zwykle, z wielu parafii prowadzonych przez księży chrystusowców przybyła młodzież (i nie tylko), by uczestniczyć w tym szczególnym święcie wiary i młodości.

Mottem tegorocznego spotkania były słowa: "W Tobie jest źródło życia", a gośćmi honorowymi byli: biskup Antoni Długosz (Częstochowa) oraz ks. Sławomir Oder, postulator w procesie beatyfikacyjnym Jana Pawła II. Mimo niesprzyjającej pogody, ponad 2 tysiące osób uczestniczyło w spotkaniu, które na trwałe wpisało się w życie Polonii niemieckiej. O stronę muzyczną całego przedsięwzięcia zatroszczyły się zespoły: "Siewcy Lednicy", "Voluntate Dei" z Remscheid (PMK Leverkusen) oraz reaktywowany zespół naszego seminarium duchownego "Gaudeamus".

Od strony praktycznej i merytorycznej te spotkania przygotowuje głównie i prowadzi ks. Bogdan Renusz TChr (PMK Bochum). Warto nadmienić, iż ks. Bogdan ma do pomocy sporą grupę młodzieży, która uczestniczy w tzw. Spotkaniach Formacyjnych Młodych EMAUS, które odbywają się w "Concordii" co 6 tygodni i gromadzą ponad 100-osobową grupę młodzieży z całych Niemiec, głównie z parafii chrystusowców. Adresowane są one do młodych chrześcijan, którzy pragną pogłębiać i umacniać swoją wiarę. W założeniach tych spotkań, które cieszą się dużą popularnością wśród polonijnej młodzieży, podkreśla się duchowe towarzyszenie młodym ludziom w oparciu o fundament Eucharystii i słowa Bożego. Organizatorzy mocno podkreślają aspekt wspólnotowy tych spotkań oraz ukierunkowanie uczestników na zaangażowanie apostolskie w swoich środowiskach.

W najnowszym numerze "Gościa Niedzielnego" (GN 26/2011) znalazła się relacja tego z Polonijnego Spotkania Młodych autorstwa Marcina Jakimowicza pt. "Ołtarz i grill".


02 lipca 2011r. 1451 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne