Przez cały lipiec klerycy po czwartym roku seminarium przeżywają – pod kierunkiem ojca duchownego, ks. Krzysztofa Ośki – przygotowanie do złożenia ślubów wieczystych (w kwietniu przyszłego roku) zwane probacją. Tegoroczna probacja odbywa się w dwóch etapach: pierwszy w naszym domu zakonnym w Częstochowie, a drugi w Krościenku n/Dunajcem. Dobiega właśnie końca dwutygodniowy pobyt w naszym domu przy ulicy Radomskiej. W każdym dniu realizowany jest konkretny program, na który składa się modlitwa, a także głębsza refleksja nad przygotowanymi przez uczestników referatami, na temat powołania zakonnego, kapłańskiego i aktualnej misji chrystusowców w Kościele.

Znaczny wysiłek duchowy i intelektualny równoważy odpowiednio rekreacja i praca fizyczna w obrębie częstochowskiego domu. Pobyt w cieniu Jasnej Góry wpływa na zauważenie i doświadczenie Maryjnego rysu powołania. Aktywny udział alumnów w nabożeństwach przed tronem Królowej Polski znacząco ubogacił program probacji. Życzliwość współbraci i atmosfera domu chrystusowców przyczyniły się również do właściwego przeżycia pierwszego etapu tegorocznej probacji.

We wtorek, 9 lipca klerycy wraz z ojcem duchownym uczestniczyli we Mszy Świętej podczas pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze. W koncelebrze, której przewodniczył nasz współbrat ks. bp Stanisław Stefanek brał również udział chrystusowiec z Los Angeles, ks. Rafał Dyguła. Po liturgii alumni spotkali się z ks. biskupem Stanisławem, a następnie z ojcem dyrektorem Tadeuszem Rydzykiem. Tego samego dnia odwiedził nasz częstochowski dom o. Piotr Dettlaff z Radia Maryja.
ks. Krzysztof Ośka


09 lipca 2011r. 1505 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2021 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne