W dniach od 25 lipca do 2 sierpnia w Gródku nad Dunajcem odbyły się 12 rekolekcje Ruchu Czystych Serc organizowane przez księży chrystusowców. Głównym organizatorem i pomysłodawcą spotkania młodych jest ks. Mieczysław Piotrowski TChr wraz z redakcją czasopisma „Miłujcie się”. Na dziewięciodniowe duchowe ćwiczenia przyjechało ponad 230 osób z różnych stron Polski, a także z zagranicy: z Niemiec, Irlandii, Austrii, Litwy i Ukrainy.

Rekolekcje RCS to niezwykły czas spotkania z Panem Bogiem, drugim człowiekiem i samym sobą. Kierowane są do tych, którzy chcą żyć głęboką wiarą i swoją młodość ułożyć z Bogiem. Specjalnie zaproszeni prelegenci i goście, m.in. Jacek Pulikowski, Antoni Zięba, Lech Dokowicz, starali się językiem fachowym , a jednocześnie przystępnym, mówić o miłości do bliźniego, o intymnych relacjach pomiędzy chłopakiem a dziewczyną, o odkrywaniu daru, jakim jest własne ciało i szacunku do niego i ciała drugiej osoby oraz o zagrożeniach duchowych w XXI wieku, a także o obronie życia poczętego. Młodzi przyjechali szukać odpowiedzi na swoje pytania: jak kochać, gdzie jest granica w tzw. fizyczności i wiele innych. Wielu przyjechało ze swoją „drugą połówką” i wraz z nią uczyło się miłości i rozpalało w sobie pragnienie świętości, bo: „Błogosławieni czystego serca, oni Boga oglądać będą”.

W czasie rekolekcji nie zabrakło czasu na Mszę Świętą, adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź, codzienny różaniec, spotkania w grupach, ale także rekreacje, tańce, zabawy. Ostatniego dnia młodzież wraz z organizatorami udała się do miejscowości Zabawa, gdzie znajduje się sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny, patronki RCS-u. Tam odbyło się odsłonięcie i poświęcenie tablicy informującej, że to sanktuarium jest światowym centrum Ruchu Czystych Serc.
Ks. Mariusz Sokołowski TChr


05 sierpnia 2011r. 2293 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne