We wtorek, 27 września w naszym domu nowicjackim w Mórkowie k. Leszna miał miejsce obrzęd przyjęcia tzw. aspirantów do kanonicznego nowicjatu. Przewodniczył mu rektor naszego seminarium ks. Bogusław Burgat delegowany do tej funkcji przez przełożonego generalnego. W homilii ks. Rektor nakreślił w sposób bardzo plastyczny i praktyczny program nowicjatu. Wskazał przyszłym nowicjuszom najbardziej istotne punkty do owocnego przeżycia czasu nowicjatu.

74. nowicjat Towarzystwa Chrystusowego rozpoczęli następujący nowicjusze: Mieczysław Dusza z Drzonowa, Przemysław Klarecki z Bolesławca, Maciej Koczaj z Dębicy, Marcin Mielewczyk z Władysławowa, Damian Nowak ze Stargardu Szczecińskiego, Michał Ogrodnik z Pyrzyc, Grzegorz Suski z Sielunia i Przemysław Syguła z Wrocławia.

Obrzęd przyjęcia do nowicjatu polega na przedstawieniu prośby o przyjęcie przez kandydatów, odmówieniu modlitwy przez celebransa i wręczeniu każdemu z nowo przyjętych nowicjuszy egzemplarza Ustaw i Dyrektorium Towarzystwa Chrystusowego. Kanoniczny nowicjat trwa w naszym zgromadzeniu jeden rok.

28 września 2011r. 2297 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne