W dniach od 1 do 3 października przełożony generalny Towarzystwa Chrystusowego ks. Tomasz Sielicki wraz prowincjałem ks. Pawłem Bandurskim przebywali w Waszyngtonie, DC wizytując parafię Matki Boskiej Królowej Polski i św. Maksymiliana gdzie i jej proboszcza ks. Jana Fiedurka. W sobotę, 1 października rano, przełożeni wraz z proboszczem koncelebrowali Mszę Świętą w sanktuarium narodowym Niepokalanego Poczęcia NMP, której przewodniczył ks. kard. Donald W. Wuer, arcybiskup Waszyngtonu. Po Mszy ks. Kardynał przyjął chrystusowców w swoim biurze na terenie bazyliki wyrażając wdzięczność Towarzystwu za opiekę duszpasterską nad Polonią, sprawowaną już przez 35 lat na terenie archidiecezji Waszyngton, DC. Hierarcha okazał też żywe zainteresowanie losami współczesnej emigracji polskiej i posługą chrystusowców na świecie.

W sobotę po południu księża przełożeni spotkali się na plebani z przedstawicielami rady parafialnej, rady finansowej i szkoły sobotniej.

W niedzielę natomiast mieli okazję spotkać się z wiernymi parafii, najpierw na Eucharystii sprawowanej w pięknym, historycznym kościele (miejscowa Polonia dostała go dzięki życzliwej interwencji ks. kard. Wojtyły), a następnie w salce parafialnej i na lunchu z przedstawicielami różnych grup parafialnych. Na wieczorne spotkanie braterskie przybyli współbracia chrystusowcy z Baltimore: ks. Nawrocki, ks. Wedziuk i ks. Totzke.

W poniedziałek, 3 października, po porannej Mszy św. i śniadaniu ks. Generał i ks. Prowincjał udali do Poughkeepsie, NY na wizytację do ks. Edwarda Traczyka.


05 października 2011r. 2069 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne