W sobotę 8 października młodzież z parafii chrystusowców na Pomorzu Zachodnim zgromadziła się w parafii pw. Świętego Ducha na pierwszym w tym roku szkolnym „Czuwaniu Młodzieży Chrystusa za Polonię”.

„Modlimy się za Polonię wraz z młodzieżą, by uwrażliwić ich na problemy emigracyjne. Oczywiście w czasie spotkania mówimy o pozytywnych aspektach zjawiska emigracji, ale nie pomijamy zagrożeń związanym z rozdzieleniem rodzin, z trudami asymilacji w nowym środowisku. Ponadto modląc się za Rodaków, pokazujemy młodym, że jako Polacy jesteśmy mimo różnic poglądów, jedną wielką rodziną. Zapewnie niemała część modlących się w Szczecinie-Zdrojach również kiedyś doświadczy losu emigranta i świadomość, że ktoś, gdzieś daleko pamięta, modli się, na pewno pomoże przetrwać różne niełatwe chwile.” – mówił ks. Mariusz Sokołowski, duszpasterz powołań Towarzystwa Chrystusowego i współorganizator spotkania.

Na pierwsze po wakacjach czuwanie przybyła młodzież z naszych parafii w Szczecinie (Najświętszego Serca Pana Jezusa), Szczecinie-Zdrojach (Świętego Ducha), Chociwlu, Pyrzycach, Płotach, Stargardzie Szczecińskim (Chrystusa Króla) wraz z duszpasterzami i siostrami zakonnymi. Po raz pierwszy na tego typu modlitewne spotkanie przyjechała młodzież z Suchego Lasu (wielkopolska) razem z opiekunką s. Anną Tarnowską MChR. Kolejny dzień modlitw młodziezy w intencji Polonii planowy jest na grudzień. Organizatorzy zapraszają.


10 października 2011r. 2405 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne