Jak co roku księża i bracia mieszkający w Domu Głównym oraz klerycy Towarzystwa Chrystusowego pielgrzymowali w środę (12.10.) do poznańskiej fary w związku z odpustem ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy związanym z rocznicą koronacji cudownego obrazu Matki Bożej. W tym roku minęło 50 lat od koronacji, która miała miejsce 11 października 1961 r.

Uroczystej, koncelebrowanej przez chrystusowców i miejscowego proboszcza, Mszy Świętej o godz. 18.00 przewodniczył rektor naszego Wyższego Seminarium Duchownego ks. Bogusław Burgat, a homilię wygłosił prefekt seminarium ks. Andrei Lysy. Asystę liturgiczną oraz muzyczną oprawę Eucharystii przygotowali nasi klerycy.

Wraz z miejscową wspólnotą parafialną w pokornej modlitwie zawierzaliśmy Panu Bogu przez wstawiennictwo Maryi sprawy polskich emigrantów i naszych współbraci pracujących wśród emigrantów na całym świecie. Modliliśmy się także o nowe i święte powołania do naszego zgromadzenia.

Z poznańską farą łączy chrystusowców osoba założyciela, Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, abpa Poznania i Gniezna, oraz osoba współzałożyciela Sługi Bożego ks. Ignacego Posadzego, który był w farze wikariuszem zanim zaczął organizować nowe zgromadzenie zakonne. Od wielu lat ten związek jest także przez wieczysty konfesjonał, w którym w każdy piątek posługuje jeden z chrystusowców mieszkających w Domu Głównym.


13 października 2011r. 2524 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne