W sobotę, 1 października w parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Władysławowie odbył się Turniej Piłki Nożnej Halowej reprezentacji lektorów z parafii prowadzonych w Polsce przez księży chrystusowców. Na zaproszenie pozytywnie odpowiedziały: parafia pw. Chrystusa Króla Wszechświata ze Stargardu Szczecińskiego (z ks. Tomaszem Dzidą), parafia pw. Świętej Jadwigi z Poznania (z ks. Sylwestrem Marcem), parafia pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (z ks. Bogumiłem Doboszem) i parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie (z ks. Leszkiem Rygiewiczem).

Dzień wcześniej, 30 września lektorzy i ministranci wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu i muzycznym uwielbieniu, podczas którego modliliśmy się wspólnie o dar powołań do naszego zgromadzenia. Przed rozgrywkami zgromadziliśmy się na uroczystej Mszy Świętej. Słowo Boże do uczestników turnieju skierował podczas Eucharystii promotor powołań, ks. Robert Biel TChr.

W turnieju zwyciężyła reprezentacja lektorów z Poznania, drugie miejsce wywalczyła reprezentacja lektorów ze Stargardu Szczecińskiego, lektorzy z Władysławowa zajęli trzecie miejsce. Po rozdaniu pamiątkowych pucharów odbył się jeszcze mecz między zwycięzcami turnieju a reprezentacją księży chrystusowców, który zakończył się wynikiem 2:1 dla księży!

Ksiądz proboszcz Krzysztof Antoń, wraz z organizatorami turnieju ks. Łukaszem Kuczyńskim i ks. Sławkiem Melnykiem serdecznie dziękują lektorom i księżom opiekunom za przybycie i udział w turnieju. Mamy nadzieję, że wspólne spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza z różnych parafii zaowocuje wzrostem ich wiary i gorliwą służbą przy ołtarzu Chrystusa!

Ks. Łukasz Kuczyński TChr, Władysławowo.14 października 2011r. 3739 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne