Ks. bp. Wojciech Polak został wybrany nowym sekretarzem generalnym Konferencji Episkopatu Polski. Do tej pory był delegatem KEP ds. duszpasterstwa emigracji polskiej i w ramach pełnienia tej funkcji odwiedził wiele wspólnot polonijnych, gdzie duszpasterstwo prowadzą księża chrystusowcy, gościł także w naszym seminarium i Domu Głównym. Przełożony generalny ks. Tomasz Sielicki w imieniu Towarzystwa Chrystusowego oraz Konferencji Wyższych Przełożonych Zakonów Męskich w Polsce wystosował do ks. bpa Polaka list gratulacyjny (.pdf):

Ekscelencjo, Najdostojniejszy Księże Biskupie Wojciechu!

W imieniu męskich wspólnot życia konsekrowanego w Polsce, szczególnie Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, a także własnym, śpieszę z zapewnieniem o modlitwie i z życzeniami błogosławieństwa Bożego w nowej, niezwykle odpowiedzialnej posłudze Sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.

Wybór Księdza Biskupa do pełnienia tak ważnych zadań w Kościele polskim jest potwierdzeniem ze strony Episkopatu znanych nam już walorów ducha i umysłu Ekscelencji. Po ludzku, z perspektywy charyzmatu Towarzystwa Chrystusowego, trochę żałujemy, że zapewne zakres obowiązków ograniczy dostępność Ekscelencji dla spraw Polonii, ale ufamy, że spotkania i doświadczenia zdobyte w ostatnich latach podczas wędrówek na emigracyjnych szlakach uczynią z Księdza Biskupa oddanego i przekonanego orędownika wobec Kościoła polskiego w sprawie potrzeb naszych Rodaków na obczyźnie.

Niech wstawiennictwo i opieka Maryi, Królowej Polski oraz Św. Wojciecha, wielkiego Patrona, wypraszają wszelkiego potrzebne łaski i błogosławieństwo.

Z deklaracją gotowości do dalszej współpracy i z ufnością, że będzie ona owocna, pozostaję oddany w Chrystusie -

ks. Tomasz Sielicki SChr
Przewodniczący KWPZMwP
Przełożony Generalny TChr

Nowym delegatem Episkopatu ds. duszpasterstwa polonii został bp. Wiesław Lechowicz, biskup pomocniczy diecezji tarnowskiej.


15 października 2011r. 2712 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne