W naszym Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu gościł znany katolicki publicysta, filozof, redaktor portalu fronda.pl dr Tomasz Terlikowski. Wieczorem, o godz. 19.30 w seminaryjnej auli rozpoczęło się spotkanie, w którym uczestniczyli klerycy naszego seminarium i mieszkańcy Domu Głównego oraz współbracia z Puszczykowa. Z zaproszenia skorzystała także grupa seminarzystów archidiecezji poznańskiej oraz ojców karmelitów.

Zasadnicza cześć wystąpienia red. Terlikowskiego koncentrowała się wokół tematu filozoficznego i ideologicznego podłoża antychrześcijańskich zjawisk we współczesnym świecie. Pan Terlikowski, rozpoczynając od Marcina Lutra, wskazywał jak główne „rewolucje” społeczne i kulturowe ostatnich kilku wieków i lansowane przez nie ideologie oddziałują na współczesne myślenie i postawy antykościelne.

Wykład uzupełniły odpowiedzi na pytania, w których red. Terlikowski mówił o wpływie różnych osób, książek i życiowych wydarzeń na jego poglądy i postawę dając tym samym świadectwo wiary. Blisko 2,5-godzinne spotkanie zakończyło się zachętą kleryków do odwagi świadectwa i aktywnej obecności wiary we współczesnym świecie. Kilka zdjęć tutaj.


06 listopada 2011r. 2853 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne