Chrystusowcy włączyli się w modlitwę ekspiacyjną polskiego Kościoła za profanację i próbę zniszczenia cudownego wizerunku Matki Bożej na Jasnej Górze. W środę, 12 grudnia w Domu Głównym i Wyższym Seminarium Duchownym w Poznaniu, w domu nowicjackim w Mórkowie i w Domu Seniora w Puszczykowie odbyły się nabożeństwa wynagradzające.

W Domu Głównym i seminarium nabożeństwo rozpoczęło się o godz. 20.00, poprowadził je ojciec duchowny naszego seminarium ks. Krzysztof Ośka. We wprowadzeniu do modlitwy wikariusz generalny ks. Krzysztof Grzelak mówił m.in., że nasza modlitwa jako chrystusowców jest potrzebna nie tylko ze względu na znaczenie, jakie jasnogórska ikona ma dla wszystkich wierzących Polaków, także tych przez wieki emigrujących z kraju, którzy ten wizerunek zabierali ze sobą, ale także ze względu na miejsce, jakie Pani Częstochowska ma w naszym zgromadzeniu. Jej piękny wizerunek znajduje się w kaplicy Domu Głównego i w wielu innych domach, a misjonarze chrystusowcy wyjeżdżający do pracy wśród Polonii obok misyjnego krzyża otrzymują także jasnogórską ikonę.

Zgromadzeni w kaplicy księża, bracia zakonni i klerycy najpierw wysłuchali homilii wygłoszonej w niedzielę na Jasnej Górze podczas Mszy ekspiacyjnej przez o. Józefa Płatka, a następnie trwali przed Najświętszym Sakramentem i wobec obrazu Jasnogórskiej Pani na modlitwie ekspiacyjnej za zło, które coraz bardziej panoszy się w naszej Ojczyźnie. Nabożeństwo zakończyło się apelem jasnogórskim.


13 grudnia 2012r. 3572 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne