W uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata trzydzieści jeden osób stało się pełnoprawnymi członkami Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej. Przyrzeczenia składali w swoich parafiach. I tak się składa, że w tym roku były to parafie, w których posługują chrystusowcy - św. Józefa w Stargardzie oraz św. Ottona w Pyrzycach.

Dwadzieścia sześć osób składało przyrzeczenia w parafii pw. św. Józefa w Stargardzie. Oddział powstał we wrześniu tego roku, z inicjatywy ks. Marka Nikla SChr, byłego asystenta oddziału pyrzyckiego. Jego propozycja została przyjęta z dużym zainteresowaniem, co widać po liczbie nowych członków. Struktury diecezjalne reprezentował asystent diecezjalny – ks. Piotr Raczyński. Ponieważ jest to także święto służby liturgicznej,  trzynastu młodzieńców zostało przyjętych do grona lektorów.
W ten sposób młodzież z obu grup duszpasterskich konkretnymi zobowiązaniami potwierdziła, złożony podczas tej samej Eucharystii, Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana.

W Pyrzycach przyrzeczenia w tym roku składało pięć osób. Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył proboszcz parafii – ks. Tadeusz Kłapkowski SChr, natomiast homilię wygłosił i obrzęd przyrzeczeń poprowadził asystent oddziału – ks. Vitaliy Melnyk SChr. Zarząd Diecezjalny reprezentowany był przez prezesa – Remigiusza Pajora-Kubickiego.

Nowi członkowie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży publicznie złożyli przysięgę, że zgodnie ze statutem wspólnoty będą pracować nad sobą, aby móc całym życiem wiernie służyć Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie. Najbliższą akcją KSM w skali diecezjalnej będą Adwentowe Dni Skupienia w Pyrzycach, które odbędą się 9 i 10 grudnia.

Tekst: Martyna Rataj, Remigiusz Pajor-Kubicki
Zdjęcia: Grzegorz Łuckiewicz, Remigiusz Pajor-Kubicki


25 listopada 2016r. 341 7923 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne