Od pięciu lat przy Zespole Pomocy Kościołowi na Wschodzie istnieje «Wolontariat Syberyjski», którego duchowym opiekunem jest Dyrektor Biura, nasz Współbrat, ks. Leszek Kryża SChr. Wolontariat w różny sposób włącza się w akcje pomocowe organizowane przez Zespół. Od momentu wybuchu wojny na Ukrainie wolontariusze spieszą w różnorodny sposób ofiarom wojny. Ks. Leszek na swoim profilu Facebookowym zapowiada videoreportaż z działalności wolontariatu, który wyemitowany został w cotygodniowym serwisie «Okiem wiary» nadawanym w niedzielne popołudnia w TVP Info (o posłudze Wolontariatu Syberyjskiego miedzy 12 a 15 minutą programu).
Informowaliśmy na łamach zakonnego kalendarium o literackiej nagrodzie dla ks. Macieja Koczaja SChr. Jego nagrodzona praca pt. Paulistki opuszczają Chicago opublikowana w katolickim i kontrrewolucyjnym „Magazynie Kontra” okazała się być początkiem współpracy naszego Współbrata z tym Magazynem.

*    *    *

W naszych Ustawach i Dyrektorium czytamy, że „Towarzystwo prowadzi dwie księgi: «Wieczystą Księgę Fundatorów» i «Księgę Dobrodziejów»” (zob. art. 40.8 UiDTChr). To wspólnota, która modlitwami, ofiarowanym cierpieniem i materialnymi ofiarami wspiera nasze duszpasterskie posługiwanie w kraju i na emigracji. W historii zgromadzenia to materialne wsparcie przybierało różne też formy: nie były to wyłącznie datki pieniężne, ale także ofiarowana pomoc przy różnych pracach, dzielenie się plonami, etc… Do wspólnoty Darczyńców należy włączyć też i te osoby, które składają ofiary przy okazji różnych posłuch i zamawiających Msze Święte, a wśród nich tych, którzy pragną, by Eucharystia była sprawowana przy grobie św. Jana Pawła II w Rzymie, co od 2014 r. w ostatni czwartek miesiąca czynią Współbracia na co dzień posługujący w Wiecznym Mieście w polskim kościele św. Stanisława, Biskupa i Męczennika przy via delle Botteghe Oscure. 31 sierpnia 2023 r. takiej Mszy przewodniczył i homilię wygłosił ks. Jacek Staniek SChr.


05 września 2023r. 230 4324 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne