Decyzją Ojca Świętego Franciszka, bieżący rok 2021 ogłoszony został Rokiem Świętego Józefa. Święty Józef jest również patronem Prowincji Towarzystwa Chrystusowego obejmującą Niemcy, Holandię, Włochy i Węgry. Od 19 marca 2021 r. w polonijnych placówkach duszpasterskich w Niemczech trwa peregrynacja obrazu tego Świętego. Objęła ona również i naszą misję w Mönchengladbach, dlatego poczuliśmy się w sposób szczególny zaproszeni do modlitwy za wstawiennictwem tego Wielkiego Świętego na wszystkie czasy w intencji umocnienia wiary w naszych rodzinach i małżeństwach.

Peregrynacja w naszej wspólnocie rozpoczęła się w sobotę 1 maja 2021 r., w dniu liturgicznego wspomnienia św. Józefa Rzemieślnika, Mszą Świętą w kościele św. Elżbiety w Krefeld, którą koncelebrowali: ks. proboszcz Edmund Druz SChr, ks. Jan Urbanek SChr z Bochum oraz ojciec Gerard, jezuita – misjonarz pracujący w Malawi (Afryka).

Peregrynacja to pielgrzymowanie do uświęconego miejsca, zatem w ciągu tygodnia, od 1 do 8 maja, takim miejscem stały się nasze kościoły w Mönchengladbach, Krefeld i Hückelhoven. Każdy znalazł swój dzień na spotkanie ze św. Józefem, na refleksję, na modlitwę słowem, ciszą czy śpiewem. Mieliśmy bowiem niebywałą okazję, aby przemodlić nasze życie rodzinne, naszą małżeńską miłość i powierzyć się opiece św. Józefa – Patrona Kościoła Powszechnego. Jako pamiątkę peregrynacji wierni otrzymali, specjalnie na tę okazję wydrukowane, obrazki z modlitwą przyzywającą wstawiennictwa św. Józefa.

Dziękujemy ks. Proboszczowi za przygotowanie peregrynacji, za możliwość głębszego poznania św. Józefa i wyjednania potrzebnych łask dla siebie i naszych bliskich, tak potrzebnych zwłaszcza w trudnym okresie pandemii.

Aneta Nowicki
foto: Georg Fortas


07 maja 2021r. 230 3862 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne