W dniach 5-12 września 2021 r. w Budapeszcie odbędzie się LII Międzynarodowy Kongres Eucharystyczny pod hasłem „W Tobie są wszystkie moje źródła”. W jego zakończeniu weźmie udział papież Franciszek, który w połowie września uda się w podróż apostolską na Węgry i Słowację. Serwis internetowy Konferencji Episkopatu Polski zapowiada w nim udział abpa Stanisława Gądeckiego, przewodniczącego KEP, przedstawia ramowy jego program i przypomina o istnieniu Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie, w której duszpasterstwo prowadzą chrystusowcy i siostry misjonarki.

Wydarzenie to, pierwotnie planowane na wrzesień 2020 r., ze względu na pandemię przesunięte o rok, jest bardzo ważnym dla Kościoła na Węgrzech. Podkreślał to w rozmowie z Radiem Watykańskim ks. Krzysztof Grzelak SChr, nasz Współbrat posługujący wśród Polaków w tym kraju.

W ramach przygotowań do Kongresu Stowarzyszenie Katolików Polskich pw. św. Wojciecha i Instytut Polski na tydzień przed jego rozpoczęciem na placu przed polskim kościołem w Budapeszcie zorganizowały wystawę na temat Cudów Eucharystycznych. Pomocą do jej zorganizowania stały się ilustracje pochodzące z książki pt. „Dowody Tajemnicy” Janusza Rosikonia i Grzegorza Górnego przedstawiającej ów temat nadprzyrodzonych zjawisk religijnych i próbującej naukowo je wyjaśnić.

informacja o wystawie na podstawie serwisów Polonii w Budapeszcie i Polskiej Parafii Personalnej w Budapeszcie

*    *    *

Zachęcamy przy okazji do odwiedzin strony internetowej polonijnej parafii w Budapeszcie, w której znajdziemy informacje z życia religijnego i kulturalnego budapesztańskiej Polonii oraz relacje z wielu kościelnych i patriotycznych uroczystości.


30 sierpnia 2021r. 230 4078 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne