W Niedzielę Palmową 24 marca 2024 r. bp Stanisław Szyrokoradiuk OFM, ordynariusz diecezji odesko-symferopolskiej, poświęcił tymczasową kaplicę z kontenera w Kisielówce postawioną przy miejscowym kościele, który w czasie trwającej od ponad 750 dni wojny na Ukrainie był wielokrotnie bombardowany przez wojska federacji rosyjskiej. Wiara i gorliwość tamtejszych parafian i ich duszpasterza, ks. Aleksandra Repina SChr wcale nie umarły: wielokrotnie spotykali się na modlitwie przy ruinach zbudowanej przed ponad 150 laty świątyni: szczególnym wyrazem były odpustowe obchody ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP w ostatnich dwóch latach. Również postawiona tymczasowa kaplica jest wyrazem tej wiary, a dla nas staje się wezwaniem byśmy nie ustawali w modlitwie o pokój i o przymnożenie wiary, nadziei i miłości.
informacja na podstawie notatek naszego Przełożonego Generalnego

Wydarzenie to na profilach społecznościowych parafii św. Józefa w Mikołajowie (której filią jest kościół w Kisielówce) i diecezji odesko-symferopolskiej określono jako wspólne małe zwycięstwo dobra i miłości.

zdjęcia: ks. Aleksandr Repin SChr

*    *    *

Dołączamy przegląd obchodów Niedzieli Palmowej Męki Pańskiej z innych miejsc naszego posługiwania:
Argenteuil, Aulnay sous BoisBagnolet, Braunschweig, Budapeszt, Chicago, Chociwel, Dargosław (parafia Brojce), DobrzanyDuisburg, Glasgow, Goleniów, Groningen, Kamieniec Podolski, Keysborough, Kleve, Kolonia, Lancaster, Lawrenceville (Atlanta), Lombard, Los Angeles, Manchester, Mediolan, Mikołajów i Kisielówka, Mińsk, Oshawa, Piasecznik, Płoty, Pyrzyce, Quedas do Iguaçu, Stargard parafia Chrystusa Króla Wszechświata i parafia św. Józefa, Sterling Heights, Szczecin Zdroje, Władysławowo.

 


25 marca 230 3673 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne