W czwartek 20 października 2022 r., niemalże w przeddzień rocznicy śmierci Patrona naszej szkoły, spotkaliśmy się w gościnnych progach Domu Głównego Towarzystwa Chrystusowego dla Polonii Zagranicznej, aby uczestniczyć w uroczystości naszego ślubowania – ślubowania klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego im. kard. Augusta Hlonda w Poznaniu.

Ten podniosły dzień rozpoczęliśmy od uczestnictwa we Mszy Świętej, którą odprawił w intencji naszej szkolnej społeczności przełożony domu ks. Ryszard Szymanik SChr i koncelebrował ks. prefekt Paweł Jasina SChr, który podczas każdych odwiedzin naszej szkoły przybliża nam postać jej Patrona i Założyciela jego zakonnej wspólnoty.

Po zakończeniu Eucharystii udaliśmy się do auli, gdzie mogliśmy w krótkim przedłożeniu usłyszeć kilka słów na temat osoby i nauczania kard. Augusta Hlonda. W dalszej części spotkania głos zabrała także Pani Dyrektor Barbara Ziółkowska, po którym nadszedł kulminacyjny moment, a więc nasze ślubowanie. Na pamiątkę tego wydarzenia wraz z naszą wychowawczynią otrzymaliśmy książkę z ważniejszymi myślami Czcigodnego Sługi Bożego kard. Augusta Hlonda. Po tej podniosłej chwili przyszedł czas na szczere i wzajemne podziękowania i życzenia pierwszaków oraz pani wychowawczyni.

Na dalsze świętowanie przeszliśmy do jednej ze śródeckich kawiarni, gdzie rozmów uczniów z gronem pedagogicznym przy kawie i ciastku nie było końca… Dziękujemy chrystusowcom za serdeczną gościnę i opiekę duchową nad społecznością naszej szkoły.

tekst: uczniowie I klasy
fotografie: ks. Paweł Jasina SChr, kl. Piotr W. Gutsche SChr

*    *    *

Tymczasem za Wielką Wodą polonijna młodzież z archidiecezji Chicago wraz ze swoimi duszpasterzami włączyła się w obchody dnia młodych «HOLY FIRE».

 


20 października 2022r. 230 3200 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne