W Markowej na Podkarpaciu, w rodzinnej miejscowości Wiktorii i Józefa Ulmów, zabrzmiało dostojne i uroczyste Gaude, Mater Polonia!, albowiem nasza ojczyzna w osobach Wiktorii, Józefa i siedmiorga ich dzieci cieszy się kolejnymi orędownikami przed tronem Bożym.

Przewodniczący liturgii Mszy Świętej beatyfikacyjnej kard. Marcello Semeraro, prefekt Dykasterii Spraw Kanonizacyjnych na jej początku z mandatu papieża Franciszka, odczytał formułę beatyfikacyjną: „…naszą władzą Apostolską zezwalamy, aby odtąd Czcigodni Słudzy Boży, Józef i Wiktoria Ulma, małżonkowie wraz z ich siedmiorgiem dzieci, wierni świeccy, męczennicy… obdarzeni byli tytułem Błogosławionych”. Nie zabrakło na niej chrystusowców: przybyli na nie ks. Marcin M. Stefanik SChr - duszpasterz akademicki ze Szczecina, ks. Leszek Kryża SChr - dyrektor Biura Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie oraz ks. Kazimierz Bojda SChr i ks. Marian Burniak SChr.

Zapoznając się z historią życia nowych błogosławionych, możemy zostać zaskoczeni jej zwyczajnością tego życia, dlatego pięknym i najbardziej właściwym staje się zdanie zawarte w słowie powitania i pozdrowienia wobec przybyłych na uroczystości beatyfikacyjne wypowiedzianych przez metropolitę przemyskiego abpa Adama Szala, że „świętość w codzienności, ta cicha i pokorna, daje nadzieję naszemu światu, że dobro ostatecznie zwycięży”.

zdjęcia: ks. Marcin Stefanik SChr


11 września 2023r. 230 2310 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne