"...Z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie" - te słowa wraz z pozostałą treścią Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana wybrzmiały mocno, 20 listopada, na wszystkich Mszach Świętych w ziębickim Kościele św. Piotra i Pawła w Ziębicach. Ponad dwieście rodzin z ziębickiej Parafii (w niedzielny wieczór) dokonało osobistego i rodzinnego Aktu zawierzenia Chrystusowi Królowi w rodzinnym gronie w swoich domach.

Do tej podniosłej uroczystości wspólnota wiernych w ziębickiej Parafii p.w. św. Piotra i Pawła przygotowywała się od kilku tygodni. Od dwóch miesięcy we wszystkie niedziele, przed wieczorną Mszą Świętą o godz. 18:00, odprawiane było Nabożeństwo do Chrystusa Króla. Przez dziewięć dni odprawiana była również Nowenna przygotowująca do Aktu uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. 

W czwartek (17 listopada) rozpoczęliśmy we wspólnocie parafialnej Triduum, będące naszym duchowym przygotowaniem do dobrego i pogłębionego przeżycia Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. Czwartek był dniem modlitwy wspólnot i grup duszpasterskich. Na wieczornej Mszy Świętej zawierzaliśmy Chrystusowi Królowi naszą Parafię i kapłanów oraz braci w niej posługujących. Po Mszy odbyła się Adoracja Najświętszego Sakramentu, połączona z modlitwą przebłagalną za grzechy oraz niewierności kapłanów, braci zakonnych i parafian.

W piątek (18 listopada) na wieczornej Mszy Świętej modliliśmy się za rodziny, dzieci i młode pokolenie Polaków. Młodzież publicznie wyznała swoją wiarę, ponawiając uroczyście przyrzeczenia chrzcielne. Niezwykle pięknym i wzruszającym momentem była modlitwa i błogosławieństwo synów i córek, którego dokonali rodzice, zawierzając przyszłość swoich dzieci Chrystusowi Królowi.

W sobotę (19 listopada), trzeciego dnia Triduum, w łączności duchowej z cierpiącym i ukrzyżowanym Chrystusem Królem, modliliśmy się za wszystkich naszych parafian, dotkniętych krzyżem cierpienia. Na Mszach Świętych o godz. 8:00 i 18:00 kapłani udzielili potrzebującym tego - Sakramentu Chorych. W homilii ks. Proboszcz przypomniał postać heroicznego i walczącego z chorobą nowotworową kl. Józefa Miękusa, jednego z pierwszych chrystusowców, który umarł w Potulicach w opinii świętości. Trwaliśmy też w dziękczynieniu za Jubileuszowy Akt uznania Jezusa Chrystusa, którego dokonano w sobotnie popołudnie w krakowskim Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

W niedzielę (20 listopada) w tytularną Uroczystość naszego zakonnego zgromadzenia - Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, trwała całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wierni wraz ze swoimi kapłanami i braćmi zakonnymi chrystusowcami trwali na modlitwie dziękczynnej, adorując Chrystusa Króla. Na wszystkich pięciu niedzielnych Mszach Świętych, przed Najświętszym Sakramentem - uroczyście uznaliśmy Jezusa Chrystusa za naszego Króla i Pana. 

W czasie homili niedzielnej, na Mszy Świętej o godz. 12:00, ks. Proboszcz przypomniał historię zgromadzenia zakonnego księży i braci chrystusowców, przypomniał charyzmat i postaci Założyciela i współzałożyciela Towarzystwa Chrystusowego. Do Ziębic chrystusowcy przybyli w 1948 roku. Przez kilkadziesiąt ostatnich lat Ziębiczanie połączyli się z naszym zgromadzeniem mocnymi duchowymi więzami. Ks. Proboszcz podziękował zgromadzonym wiernym za ich świadectwo pięknego życia i mocnej wiary, podkreślając, że dla chrystusowców zawsze było, jest i będzie wielkim zaszczytem móc posługiwać na ziemi ziębickiej.

Prafianie ziębiccy otrzymali także pamiątkowe, okolicznościowe obrazki z modlitwą zawierzenia Chrystusowi Królowi, którą odmówili w niedzielny wieczór w gronie rodzinnym, w swoich domach.

Za ten piękny czas przygotowania i przeżycia Uroczystości Chrystusa Króla i dokonania Aktu Uznania Jezusa Chrystusa za Króla i Pana - niech będzie chwała i cześć Chrystusowi Królowi, który tak mocno umiłował Polskę oraz Towarzystwo Chrystusowe, niosące Chrystusa i Jego Ewangelię naszym rodakom, rozsianym po całym świecie... 

Christus vincit, Christus regnat, Christus imperat...

Galeria fotografii


21 listopada 2016r. 341 5379 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne