Kilkadziesiąt par małżeńskich z Goleniowa i okolic, ze Szczecina, Nowogardu, w niedzielę 25 lutego 2024 r. wzięło udział w WIELKOPOSTNYM DNIU SKUPIENIA dla MAŁŻEŃSTW, zorganizowanym przez Ruch Duchowości Małżeńskiej „Équipes Notre-Dame”.

Spotkanie rozpoczęliśmy o godz. 13.15 Mszą Świętą, w czasie której małżonkowie dokonali aktu „pojednania” uwieńczonego szczerze wypowiedzianym słowem: „przepraszam” m.in. za brak cierpliwości, bez której trudno o dojrzały kompromis, za zgorszenia, które zabolały, za lekkie i ciężkie grzechy, które niszczyły miłość, za niepotrzebne opowiadanie innym o słabościach i potknięciach małżonków, za wszystko, co mogło splugawić i sprofanować świętą przysięgę małżeńską. Potem nastąpiła chwila odnowienia sakramentalnej przysięgi, nie, by coś po ludzku zmienić, ale by Chrystus, MIŁOŚĆ WCIELONA, przemieniał serca małżonków i zabliźniał rany, przez małżonków sobie nawzajem zadane. Po Mszy przyszedł czas na MAŁŻEŃSKĄ DROGĘ KRZYŻOWĄ, w intencji małżonków i ich rodzin. Po nabożeństwie na plebanii u księży chrystusowców (przy ul. Jana Pawła II 25), w atmosferze siostrzano-braterskiej, zasiedliśmy do stołu, by porozmawiać, podzielić się świadectwem życia i wiary, pobyć ze sobą, we wspólnocie małżonków.

Dziękujemy wspaniałej wspólnocie Ruchu Duchowości Małżeńskiej „Équipes Notre-Dame”, działającej od lat w naszej parafii, za przygotowanie tego wydarzenia.

tekst i zdjęcia: ks. Rafał J. Sorkowicz SChr


25 lutego 230 2679 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2024 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne