Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata to święto tytularne naszego zgromadzenia. Jako zakonna wspólnota, jako hufiec i przyboczna straż Chrystusa Króla, chcemy mieć swój udział w budowaniu królestwa Bożego, chcemy stoczyć duchowy bój o wychodźcze dusze, by żadna na obczyźnie się nie zagubiła. Prosimy Was zatem, drodzy Przyjaciele i Czytelnicy, o modlitewne wsparcie, by Jezus Chrystus, nasz Król i Zbawiciel, udzielał swojej łaski i błogosławieństwa.

W różnorodny sposób przeżywaliśmy to święto w naszej francusko-hiszpańskiej prowincji… We wtorek po uroczystości spotkaliśmy się natomiast na dniu skupienia oraz wspólnotowym świętowaniu naszej tytularnej uroczystości w domu PMK im. Anny i Stanisława Kozłowskich w La Ferté-sous-Jouarre. Prowadzący nasze skupienie, ks. Krzysztof Antoń SChr, proboszcz parafii Chrystusa Króla w Stargardzie podjął wiele wątków, które mają pomóc w pięknym przeżywaniu powołania. A były to refleksje o radości w życiu zakonnym i kapłańskim (co pięknie ujmuje bardzo znane i często powtarzane zdanie kard. Augusta Hlonda, by „świętość nasza była jasna, pogodna i radosna”), o potrzebie nieustannego budowania wspólnoty (by, tak jak mówił Założyciel, nie było między nami dali i byśmy stanowili jedno), o potrzebie ciągłego pytania Boga: „czego chcesz od nas Panie?” oraz poszukiwania na nie odpowiedzi – poszukiwania i wypełniania Jego woli w codzienności.

Ufamy, że ów swoisty rachunek sumienia z ascetycznej konferencji i mszalnej homilii, chwile indywidualnej modlitwy przed Najświętszym Sakramentem zakończone wspólnym odmówieniem Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, w końcu uroczysta Msza Święta i braterska agapa zaowocują jeszcze większą gorliwością apostolską, by słowa zakonnego hymnu, który wspólnie odśpiewaliśmy, nieustannie realizowały się w naszym życiu i duszpasterskim posługiwaniu.

A o obchodach w naszych wspólnotach parafialnych przeczytamy w serwisie internetowym prowincji.


23 listopada 2016r. 230 6962 Drukuj

Towarzystwo Chrystusowe

ul. Panny Marii 4, 61-108 Poznań, tel. +48 61 64 72 100

2014 - 2023 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone

projektowanie, design, stron www, design,branding, projektowanie logo, aplikacje mobilne